Архів новин

Кардинал Гузар не обиратиме нового Папу Римського

Колишній голова Української греко-католицької церкви (УГКЦ) кардинал Любомир Гузар не братиме участі у виборах нового Папи Римського через свій вік.

"Папа йде з престолу 28-го (лютого - ІФ). За два дні до цього мені виповниться 80 років. Тому, на щастя, я вже не братиму участі у виборах Папи. За правилами, кардинал, якому виповнилося 80 років, не зобов'язаний брати участь у виборах Папи, хоча може бути обраний", - заявив екс-глава УГКЦ у вівторок українській службі радіо "Свобода".

Як повідомлялося, 11 лютого стало відомо, що Папа Римський Бенедикт XVI вирішив зректися престолу 28 лютого. Він пояснив це рішення тим, що йому бракує сил, щоб ефективно керувати Католицькою церквою. Зречення Бенедикта XVI стало несподіванкою навіть для його близьких соратників.

Як очікується, нового Папу Римського конклав кардиналів обере до кінця березня.

Польський телеканал ТВН24 подав список найбільш імовірних претендентів на Святий престол. У цьому списку 13 кандидатур: четверо італійців, четверо латиноамериканців - два аргентинці, а також представники Гондурасу та Бразилії, й по одному представнику Канади, Гани, Нігерії, США та Австрії.

Інтерфакс-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут