Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
11/02/13

"Малий льодовиковий період" почнеться вже з 2014 року

Російські вчені спростовують тези про глобальне потепління і пророкують настання в найближчі роки глобального похолодання. Начальник лабораторії "Газпром ВНДІГАЗ" Володимир Башкін і Рауф Галіулін із Інституту фундаментальних проблем біології РАН на сторінках наукового журналу "Газова промисловість" відкидають вплив антропогенних факторів на світовий клімат, зводячи все до багаторічних циклів сонячної активності.

Період останнього потепління, коли середня температура на Землі піднялася на 0,7 градуса Цельсія, відзначається з часу початку промислової революції - з другої половини XVIII ст. При цьому вважається, що глобальне потепління клімату, що спостерігалося протягом останніх 50 років, пов'язано переважно з антропогенним впливом насамперед із викидами вуглекислого газу, що викликають парниковий ефект. Однак, зауважують автори, з точки зору теорії "циклічного характеру зміни клімату" це потепління - природний вихід із "малого льодовикового періоду" з подальшим настанням нового періоду похолодання.

Автори статті вважають, що вплив парникових газів дуже завищений, оскільки при масі атмосфери Землі в 18 375 000 млрд тонн і викидах близько 9 млрд тонн концентрація парникових газів становить лише 0,00005%. При такій концентрації навряд чи можливі якісь глобальні зміни, зокрема зміна клімату, вважають В.Башкін і Р.Галіулін.

Учені наголошують, що проблему глобального потепління завзято мусують на Заході з позиції маркетингу: "Оскільки настало потепління - отже потреба в традиційних видах палива - нафти, вугілля й особливо в природному газі, зокрема, що надходить із Росії на світовий ринок, має зменшуватися, а отже, передбачувана ціна на цей енергетичний ресурс має бути нижчою, ніж зараз".

Автори статті аргументують, що "палеокліматичні дослідження, пов'язані з вивченням клімату минулих геологічних епох, дозволяють засумніватися в обґрунтованості вимог Кіотського протоколу, що обмежують викиди парникових газів, особливо вуглекислого газу, за рахунок антропогенної діяльності і допускає торгівлю квотами на їх викиди. Справа в тому, що підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері часто не передувало, а слідувало за потеплінням, оскільки при підвищенні температури в атмосферу виходить вуглекислий газ, розчинений у Світовому океані (де його в 60 разів більше, ніж у повітрі), а також розташовується в твердих породах.

В.Башкін і Р.Галіулін пророкують, що нині зароджується процес глобального похолодання, який побічно підтверджується характером кривої температурної аномалії, що виходить на плато після 2000 р. "Малий льодовиковий період" розпочнеться вже в 2014 р. і досягне свого піку мінімальних температур у середині століття. При цьому спочатку зниження температури буде дуже повільним, а через десятиліття - активнішим. Назріваюче похолодання, без сумніву, позначиться на збільшенні споживання енергії і в глобальному, і в регіональному масштабі", - впевнені російські вчені. Подібний "малий льодовиковий період" останнього разу Земля бачила в XVII-XVIII ст.

На думку авторів публікації, похолодання настає через різке зниження потужності випромінювання Сонця як єдиного джерела енергії для Землі, а отже, основного фактора зміни її клімату. Це пов'язано з тим, що протягом 200-річного циклу сонячна енергія постійна змінюється приблизно на 0,15%-0,25%, що помітно позначається на світовому океані і, відповідно, впливає на клімат. "Доведено взаємозв'язок циклів сонячної активності з масштабними змінами клімату на планеті і встановлено факти, що коли спостерігається глибокий мінімум сонячної активності, відбувається похолодання", - йдеться в статті.

Інтерфакс-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас