Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
08/02/13

"Шеврон" ще не має відповідей на запитання громад Львівщини

Депутати, а також голови сільських і міських рад Жовквівського, Сокальського та Кам’янка-Бузького районів взяли участь у семінарі, який організувало 7 лютого в Кам’янці-Бузькій на Львівщині українське представництво компанії «Шеврон». Зокрема, в зібранні взяли участь депутати місцевих рад від Всеукраїнського об’єднання "Свобода". Організаторів семінару громада зустріла акцією протесту проти видобування сланцевого газу. Пікетувальники тримали в руках плакати з написами: «Чиста вода – здорова нація», «Вимагаємо екологічний податок!», «Президент нехтує здоров’ям галичан», «Надра – власність народу», «Ні – газовому Чорнобилю».

На семінарі, організованому "Шевроном", запитання можна було ставити лише у письмовій формі. Координатор семінару Олександр Петровський, професор Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу, гостро й безцеремонно обривав будь-яку ініціативу аудиторії, яка, прагнучи живого діалогу, намагалася ставити запитання усно.

Попри це, голові фракції ВО «Свобода» у Жовквівській районній раді Костянтину Орловському вдалося донести до представників «Шеврону» позицію громади. У своєму виступі Костянтин Орловський зазначив: «Як директор Асоціації місцевих рад Жовквівщини я уповноважений висловити позицію громадськості нашого району. На жаль, місцеві громади зовсім не довіряють центральній владі, оскільки вона вже сьогодні ігнорує наші екологічні проблеми, до прикладу закриття Львівського полігону ТПВ у Грибовичах, яке отруює місцевих жителів уже півстоліття. Ми не маємо жодних гарантій, що й на цей раз нас не залишать з екологічними проблемами наодинці. Дуже добре, що компанія «Шеврон» проводить такі семінари і декларує готовність до переговорів з місцевими громадами. Проте мимоволі складається враження, що ні «Шеврон», ні наша центральна влада не збираються враховувати думки територіальних громад. І це насторожує. Бо умови, в яких уклали договір у Харкові з компанією «Шелл», засвідчили, що територіальна громада не брала участі навіть у обговоренні. Якщо наші місцеві громади будуть проти видобутку сланцевого газу, то цілком ймовірно, що центральна влада спробує змінити законодавство, аби обійти громадське погодження. Чи укладатиме компанія «Шеврон» угоду без погодження територіальних громад?»

Голова представництва «Шеврон» в Україні Пітер Кларк не зміг однозначно засвідчити позицію компанії щодо безпосередньої участі громади при укладанні договору. Однак пообіцяв, що семінари будуть проводити й надалі, а також, при потребі, представники «Шеврон» відвідають громадські слухання у конкретних населених пунктах.

Багато слушних запитань від учасників семінару, на жаль, так і не отримали конкретної відповіді та однозначної оцінки ситуації. Представники «Шеврону» посилаються на те, що компанія ще не уклала угоди, а тому не може точно відповісти ні про місця й способи утилізації відходів, ні про хімічний склад рідини для гідророзриву, ні про вплив на довкілля і здоров'я людей.


Про це повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».ю

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас