Архів новин

Нові-старі жертви політичних репресій

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» визначено категорії осіб, які визнані жертвами політичних репресій. До таких осіб належать: інваліди війни (в т. ч. учасники бойових дій УПА) – 417 осіб; вдови ветеранів УПА – 85 осіб; особи, які були необґрунтовано засуджені та піддані репресіям (ст.1 Закону), заслані та вислані з постійного місця проживання (ст.3 Закону) – понад 2,4 тис. осіб.

Відповідно до ст.6 згаданого Закону громадянам, реабілітовані (ст.1 цього ж Закону) на державному рівні передбачені пільги на житлово-комунальні послуги у сумі 50 відсотків у межах норм споживання.

На місцевому ж рівні передбачені пільги іншим категоріям, які не потрапили під державну програму соціального захисту.

Спершу Львівська міська рада рішенням виконавчого комітету від 30.09.2002 р. встановила пільги на житлово-комунальні послуги для учасників бойових дій та інвалідів УПА на рівні 75% і 100% відповідно, а вже рішенням від 12.01.2007 р. №3 встановила для всієї категорії пільги на рівні 100%.

А згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 28.12.2007 р. № 1272 передбачено пільги з послуг зв’язку ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА і вдовам політв’язнів.

Цим рішенням передбачено пільги з послуг зв’язку у сумі 50 відсотків абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (завбільшки 20 відсотків від тарифів вартості основних і 50 відсотків додаткових робіт).

Відповідно до Положення про щомісячну доплату до пенсії ветеранам УПА, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 29.12.2008 р. № 1444, передбачено щомісячну доплату до пенсії ветеранам УПА в сумі 500 грн.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут