Архів новин

Які податки сплачують футболісти і тренери? - нардеп Мірошниченко

5 лютого народний депутат від Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Ігор Мірошниченко скерував депутатський запит до Міністра доходів і зборів України щодо проведення перевірки та надання інформації про сплату податків і зборів з доходів гравців футбольного клубу "Арсенал" Київ та футбольних клубів прем’єр-ліги "Шахтар" Донецьк, "Дніпро" Дніпропетровськ, "Металіст" Харків, "Динамо" Київ, отриманих в Україні як заробітну плату. Про це УНН повідомили в прес-службі "Свободи".

Частина спортсменів за непрозорими схемами отримують зарплату в українському спорті, особливо це стосується іноземців. Тож Ігор Мірошниченко звернувся до Міністерства доходів і зборів, аби з‘ясувати, чи отримує Державний бюджет України в повному обсязі податки з величезних зарплат футболістів.

"Слід з'ясувати правдиві суми податків і порівняти їх із оприлюдненими сумами зарплат спортсменів та тренерів конкретних футбольних клубів. Так, упродовж січня 2013 року президент футбольного клубу "Арсенал" (Київ) Вадим Рабінович, а також головний тренер цього клубу Юрій Бакалов неодноразово у пресі оприлюднювали розміри заробітних плат футболістів своєї команди на рівні 30-40-50 тисяч євро на місяць. Така інформація, з-поміж іншого, міститься на офіційному сайті ФК "Арсенал" у розділі новин в інтерв’ю Рабіновича від 08.01.2013. З повідомлень у пресі, які неодноразово тиражувалися в газетах та на сторінках інтернет-видань, заробітна плата головного тренера ФК "Дніпро" (Дніпропетровськ) Хуанде Рамоса (громадянина Іспанії) складає 5 мільйонів євро на рік. За інформацією з тих же джерел, головний тренер ФК "Шахтар" Донецьк Мірча Луческу (громадянин Румунії) отримує 3 мільйони євро на рік. Це великі суми, і я впевнений, що ці суми не декларували, а податки до бюджету не було сплачено", – зазначив свободівець.

У запиті І.Мірошниченка міститься вимога організувати проведення перевірки та надати вичерпну інформацію про розмір суми податків, сплачених з доходів за період з 1 січня по 31 грудня 2012 року, отриманих в Україні в якості заробітної плати. Це, зокрема, наступні гравці ФК "Арсенал": Іоніц Мазілу, Максим Шацьких, Да Сілво Леандро, Володимир Гоменюк, Олександр Ковпак, Домінік Адійя, Ерік Матуку, Олександр Кобахідзе. Також ідеться про доходи гравців футбольних клубів прем’єр-ліги "Шахтар" (Донецьк), "Дніпро" (Дніпропетровськ), "Металіст" (Харків) та "Динамо" (Київ).

"Після отримання відповіді на запит я буду звертатися до Генеральної прокуратури для розслідування, за наявних підстав, фактів ухилянь від сплати податків. Також на законодавчому рівні найближчим часом запропоную законопроект, який закриє прогалини, що є в податковому законодавстві", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, 4 лютого І.Мірошниченко скерував міністру доходів і зборів Олександру Клименку депутатський запит з вимогою провести перевірку щодо сплати до держбюджету податків від продажу Валерієм Хорошковським Дмитру Фірташу акцій компанії Inter media group limited.

УНН

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут