Архів новин

Новини у ЗМІ попереджають про майбутнє

Науковці створили програму, яка, ґрунтуючись на матеріалах ЗМІ, зможе попереджати про прийдешні спалахи епідемії чи насильства. Аналізуючи події, які вже відбулися, система намагається виявити загальні закономірності між ними і передбачити, що станеться в недалекому майбутньому. Прототип ПЗ створили дослідник Ерік Хоровіц з Microsoft Research і Кіра Радінські, співробітниця Техніона (Ізраїльського технологічного інституту), пишуть Вести.ru.

За словами Хоровіца, їхня система побудована на архіві газети The New York Times за 22 роки (з 1986 по 2007), а також багатьох онлайн-джерел, включаючи DBpedia, яка структурує інформацію з "Вікіпедії", WordNet, що допомагає програмним алгоритмам зрозуміти значення слів, і відкриту "базу знань" OpenCyc. Всього ПЗ задіє понад 90 джерел.

Систему успішно випробували на реальних подіях. У деяких тестах точність передбачення становила від 70 до 90%. Приміром, аналізуючи новини про повінь в Анголі в 2006 році, ПЗ правильно попередило про наступну епідемію холери. Ще одне попередження про поширення хвороби в Анголі надійшло після аналізу новин про великий шторм в Африці на початку 2007 року.

Завдяки масі різних джерел система "бачить" контекст, недоступний при читанні самої лише преси. Наприклад, вона змогла виявити зв'язок між подіями в Руанді й Анголі, знаючи, що обидві держави - в Африці, мають схожий ВВП, щільність заселення, частку землі, покриту водою, чи була засуха в минулому році та інші фактори.

Проект створюється за підтримки Microsoft, але компанія поки що не планує робити з нього комерційний продукт. Щоб система передбачила тему завтрашніх новин ще точніше, Хоровіц і Радінські планують включити в неї більше джерел, наприклад, архіви інших газет і оцифровані книги.

Можливо, завдяки комп'ютерним програмам позбудуться роботи і наївних симпатиків такі провісники, як російський астролог Павло Глоба. Ось приклад його "дару" передбачення. У 2009 році він переконував, що на президентських виборах-2010 переможе Юлія Тимошенко. Успішність прогнозу загальновідома.

NEWSru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут