Архів новин

Литва просить ЄС відкрити ринки для України ще до ратифікації договору про ЗВТ

Віце-міністр закордонних справ Литви Вітаутас Лешкевічус виступив із закликом до глав країн-членів ЄС показати свою готовність підписати договір про запровадження зони вільної торгівлі з Україною. Литовський чиновник підкреслив, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) дасть стабільні економічні вигоди як ЄС, так і Україні.

"Україна має переконати, що країна робить прогрес, і ЄС мусить говорити не тільки про підписання Угоди про асоціацію, але також має почати імплементацію зони вільної торгівлі до ратифікації", - заявив Лешкевічус напередодні засідання Ради ЄС, яке відбудеться 7-8 лютого в Брюсселі.

Він зазначив, що під час переговорів щодо зони вільної торгівлі Євросоюз має гарантувати, що відкриття ринків буде однаково вигідним для всіх країн-членів ЄС і для різних сфер економіки.

Литва буде головувати в ЄС у другому півріччі цього року.

Своєю чергою, глава Литви Дайва Ульбінайте зазначила, що під час зустрічі багато уваги буде приділено запланованій у листопаді в Литві зустрічі членів програми Східного партнерства ЄС. Під час цієї зустрічі у Вільнюсі Україна сподівається підписати договір з ЄС про зону вільної торгівлі.

Українські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут