Архів новин

Facebook буде стежити за користувачами мобільних пристроїв

Найбільша у світі соцмережа Facebook розробляє додаток для смартфонів, що дозволяє відстежувати місце розташування користувачів соцмережі.

Як повідомляє Bloomberg, реліз додатка очікується в середині березня. Додаток нібито розробляється з метою допомогти людям знайти один одного, а також друзів з контакт-листа, що перебувають поблизу.

Варто зазначити, що програма буде працювати навіть у фоновому режимі.

Facebook взялася допрацьовувати і нарощувати функціонал, щоб витягти прибуток з потенційного 1 млрд користувачів мобільних пристроїв, які заходять на сайт соцмережі через смартфони і планшети.

Експерти вважають, що програма для стеження за користувачами могла б у цьому випадку допомогти Facebook продавати рекламу, таргетинг якої здійснюється виходячи з критеріїв місцерозташування користувачів у даний момент або на основі аналізу щоденних маршрутів.

З іншого боку, реліз подібного додатка може обурити захисників персональних даних, які будуть стурбовані питаннями використання компанією особистої інформації про приватне життя користувачів.

Зазначимо, що Facebook вже відстежує координати GPS, коли користувачі оновлюють статус або публікують фото зі смартфонів. Функціонал нового додатка дозволить компанії піти далі, постійно відстежувати у фоновому режимі пересування користувачів навіть у той момент, коли додаток не активно.

Незважаючи на те що Facebook, згідно з регламентом розробників ПЗ для iOS, потрібно питати у користувачів дозволу на відстеження програмою місцеположення, можливо, що такий дозвіл вже отримано. Справа в тому, що в користувальницькій угоді міститься пункт про те, що компанія може використовувати інформацію про геоположення для інформування про людей або події, що відбуваються неподалік, або пропонувати товари та послуги, в яких користувачі можуть бути зацікавлені, перебуваючи в певній локації.

Нагадаємо, вчора Корреспондент.biz писав, що паролі більше 16 тисяч користувачів соціальної мережі Facebook виявилися викрадені троянською програмою.

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут