Архів новин

Розумна рушниця автоматично коригує приціл і влучання

Компанія TrackingPoint продемонструвала на виставці CES 2013 нестандартний підхід до використання АВ-технологій, представивши систему прицілювання для мисливських рушниць під назвою "Precision Guided Firearms". "Розумна" оптика, яка оснащена датчиками і гіроскопами для збору інформації про оточення і працює на базі операційної системи Linux, виводить зібрані дані на вбудований (або віддалений дисплей) і коригує приціл, пише Daily.Sec.Ru.

В разі суміщення прицілу з мішенню натисненням кнопки проводиться захоплення, після чого лазерний далекомір визначає відстань до цілі, а система починає стеження. Комп'ютер враховує положення гвинтівки і її зношення, тиск, що її оточує, температуру і вологість і автоматично надає необхідні для точної стрільби коректувальні дані. Поправка відображається в прицілі як світна точка, яку необхідно поєднати з мішенню.

Допомагає не промахнутися і "розумний" ударно-спусковий механізм. Зусилля на спусковому гачку тим більше, що далі запропонована комп'ютером точка перебуває від захопленої раніше цілі. При суміщенні точки прицілювання і мішені зусилля падає, дозволяючи плавно здійснити ефективний постріл. Система тестувалася на дистанціях до півтора кілометра, і добре себе показала. Крім цього, система оснащена Wi-Fi модулем і додатком для iPad, яке виводить зображення мішені і дані для стрільби на екран планшетника. Це дозволить використовувати систему для навчання, так інструктор з планшетом буде бачити ту саму картинку, що бачить стрілок.

Коштувати новинка буде чимало, близько 17 тисяч доларів (майже 136 тисяч гривень). На даний момент система адаптована для цивільних мисливських рушниць, але за заявою представників TrackingPoint, не виключена поява військових зразків.

Нестача коштів на подібне стрілецьке "диво техніки" гнітить душу українця, і він компенсує потяг до прекрасного снайперського обладнання купівлею дешевого, лиш би стріляло. Так, за інформацією деяких ЗМІ, в Україні обіг нелегальної зброї становить близько 3 млн одиниць. У користуванні населення налічується близько 800 тисяч одиниць нарізних і гладкоствольних рушниць, а також 169 тисяч одиниць зброї, пристосованої для стрільби гумовими кулями.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут