Архів новин

Трускавецька міськрада - аутсайдер за прозорістю держзакупівель в Україні

Аналітики Transparency International провели дослідження відкритості сайтів органів влади при проведенні ними державних закупівель. Ситуація в цій сфері виявилася плачевною, пише Коммерсантъ-Украина. У рейтинг Transparency International (TI) увійшли 100 порталів - у вибірку потрапили сайти всіх міністерств, обласних державних адміністрацій, Ради міністрів Криму, центральних органів виконавчої влади з особливим статусом, 25 "найкращих" міст з рейтингу, складеного журналом "Фокус", і 25 держпідприємств з найбільшим обсягом держзакупівель у 2012 році.

За словами президента Transparency International-Україна Олексія Хмари, результати досліджень виявилися гіршими від найбільш песимістичних оцінок експертів: "Жоден з досліджуваних порталів не дотягнув навіть до мінімально необхідного рівня відкритості. Ми сподівалися побачити результати вище за 50 балів з 110 можливих. А виявилося, що лідер рейтингу набрав тільки 22 бали", - повідомив він. Ані сфера роботи держоргану, ані обсяги бюджету, яким він розпоряджається, не визначають рівень його відкритості.

Лідером рейтингу стало держпідприємство НАЕК "Енергоатом", за ним йдуть три міських ради з різних регіонів - Рівненська, Броварська (Київська область) і Севастопольська. При цьому серед абсолютних аутсайдерів опинилися міськради, а також обласні державні адміністрації та Рада міністрів Криму.

У Радміні Криму, що розділила останнє місце із Трускавецькою і Бучацькою міськрадою, знають про цю проблему. "Ми отримували зауваження від Кабінету міністрів і зараз модернізуємо свій сайт. Тому ситуація невдовзі буде виправлена ??- може, навіть протягом місяця", - повідомила прес-секретар голови Ради міністрів Криму.

TI також повідомляє, що не ліпша ситуація і з прозорістю деяких електронних ресурсів центральних органів виконавчої влади. Так, Міністерство енергетики та вугільної промисловості набрало 5 балів, а МЗС - 6 балів з 110 можливих, що означає відсутність на їхніх сайтах навіть базової інформації.

Згідно з рейтингом TI, провальним для органів влади став етап реалізації проектів - інформація про нього зовсім не публікується. Ця проблема пов'язана з недосконалістю закону про державні закупівлі, який не вимагає достатньої відкритості держструктур.

"Закон написаний з метою витрачати державні гроші чесно, а про те, щоб витрачати їх ефективно, не йшлося", - додає Хмара.

Нагадаємо, раніше журнал Корреспондент назвав найдивніші держзакупівлі в 2012 році.

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут