Архів новин

Вуглекислий газ навіює страх

Вчені встановили, що мигдалеподібне тіло є не єдиною ділянкою мозку, робота якої може викликати відчуття страху. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature Neuroscience, а її короткий зміст подає NatureNews. У новому дослідженні вчені використовували для стимуляції страху інгаляцію повітря з високим вмістом вуглекислого газу - близько 35 відсотків. Короткочасне вдихання такої суміші не небезпечне для здоров'я, але викликає занепокоєння, пов'язане з відчуттям задухи.

Виявилося, що навіть "безстрашні" пацієнти з хворобою Урбаха-Віта дуже сильно реагують на вдихання такої газової суміші. Вуглекислий газ викликає у них, на відміну від звичайних людей, не просто занепокоєння, а панічні атаки. Зі слів однієї з трьох пацієнток, в ході експерименту вона вперше відчула почуття страху, яке раніше ніколи її не відвідувало.

Результати дослідження вказують на те, що мигдалеподібне тіло - не єдина зона мозку, відповідальна за почуття страху. Які інші ділянки можуть брати участь у його утворенні, поки що не зрозуміло. Також не зрозуміла функціональна різниця між страхом, що утворюється в результаті активації мигдалеподібного тіла, і страхом, викликаним вдиханням вуглекислого газу.

Українські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут