Архів новин

Фізики Санкт-Петербурга хочуть, щоб комунальники завжди очищали воду як на Водохрестя

Працівники фізичного факультету СПбГУ скерували у Водоканал Санкт-Петербурга запит про доцільність проведення на міській станції очищення води православним обрядом. Звернення підписали завлабораторії фізфаку Михайло Архипов і Сергій Бєлов. Вчені попросили гендиректора Водоканалу Фелікса Кармазинова "підтвердити документально (вимірами фізико-хімічних властивостей води), що водопровідна вода після обряду хрещення дійсно набула нових, корисних для споживача властивостей".

Крім того, фізики просять пояснити споживачам, "чому ця технологія не використовується щодня Водоканалом з метою поліпшення якості води".

Інтерес дослідників викликала інформація прес-служби водоканалу про те, що обряд хрещення води проводиться на станції очищення щорічно. "Як зазначають працівники станції, вода, яка пройшла через нього, дійсно набуває особливих властивостей. Якщо набрати її в окрему посудину, то вона залишається чистою і прозорою протягом усього року", - наголошувалося в повідомленні прес-служби. Таке повідомлення викликало обурення в середовищі міської інтелігенції. Люди гнівно коментують новину, розтиражовану в ЗМІ, обурюючись "мракобіссям" і тим, що Росія "докотилася до середньовіччя".

Один з авторів запиту Архипов поскаржився, що наукове співтовариство з побоюванням поставилося до його ініціативи. "Колеги побоялися - нібито, за новими правилами, це образа почуттів віруючих і за це саджають у в'язницю", - зазначив учений, додавши, що йому і Бєлову вдалося вмовити тільки одного колегу підписатися під запитом.

Нагадаємо, що православне свято Хрещення Господня традиційно відзначається 19 січня за новим стилем. Свято присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. У це свято віруючі освячують воду, яка вважається цілющою протягом всього року.

Раніше повідомлялося, що церква в англійському графстві Сассекс почала збирати святу воду для поливу в місцевому парку рослин.

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут