Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
01/02/13

Королева Єлизавета II на чолі списку найбагатших монархів світу

Королева Великобританії, 85-літня Єлизавета II, очолила список найбагатших монархів світу згідно з рейтингом Forbes. Її статок оцінюється в 94,8 млрд дол. Загалом із 15 позицій рейтингу сім належать монархам країн Перської затоки. Крім Єлизавети II, у списку є лише одна жінка - королева Нідерландів Беатрікс, що посідає 7-ий рядок. 30 квітня 2013 р. у Нідерландах вперше за останні 120 років на троні з'явиться король - 45-літній принц Віллем-Олександр успадкує від матері не тільки трон і титул, але й чималий статок.

Останній,15-ий, рядок рейтингу посідає монарх, який не має власної держави. Ага Хан IV очолює величезну громаду ісмаїлітів-нізаритів, що проживають в Індії, Омані, Сирії, Таджикистані і на Занзібарі. Підрахунок статку британської королеви, яка зійшла на трон більше 60 років тому, не враховує ті унікальні об'єкти, які сприймаються як державна власність і оцінюються в кілька сотень мільйонів доларів.

Статок, оцінений в 94,8 млрд дол., враховує вартість Букінгемського палацу, Кенсінгтонського палацу, палаців Сент Джеймс і Холіруд, Віндзорського замку і інших об'єктів нерухомості, що знаходяться у власності монаршої сім'ї, а також королівської колекції творів мистецтва. Єлизавета II очолює рейтинг монархів.

Другу сходинку зайняв король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд, який також входить у десятку найвпливовіших людей світу за версією Forbes, тоді як Єлизавета II туди не увійшла. Воно і зрозуміло - статок монарха, якому без трьох років дев'яносто, заснований на нафтовій імперії і досяг 63,2 млрд дол.

Крім того, Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд володіє величезною стайнею, в якій зібрані кращі арабські скакуни (монарх відомий як пристрасний наїзник і засновник кінного клубу в Ер-Ріяді), і непоганим гаражем, більшість автомобілів в якому ексклюзивні або антикварні.
Третю сходинку також займає монарх арабської країни - 64-літній емір Абу-Дабі шейх Халіфа ібн Зайд аль-Нахаян, який також багатий завдяки нафті. 80% нафтових запасів Об'єднаних Арабських Еміратів зосереджені саме в еміраті Абу-Дабі.

Крім того, арабський шейх отримує непоганий прибуток від інвестування власних коштів у різні галузі світової економіки. Його статок оцінюється 47,4 млрд дол.

Трохи відстає від халіфа король Таїланду Пхуміпон Адульядет, нажиті багатства якого видання оцінило в 44,24 млрд дол. Зійшовши на трон 66 років тому тайський монарх витратив чималу частину свого стану на розробку і реалізацію більше 3 тис. проектів розвитку сільськогосподарських земель в країні.

Втім, нічого дивного в цьому немає: король "за сумісництвом" очолює Королівське агентство нерухомості Таїланду, яке володіє колосальними ділянками землі в країні. Крім того, у світі широко відома королевська колекція дорогоцінних каменів, яка серйозно впливає на розмір стану монарха.

Замикає п'ятірку найбагатших правителів емір Дубаї шейх Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум з 39,5 млрд дол. Він також займає посаду прем'єр-міністра ОАЕ і також, як і саудівський король, сколотив статки на нафті і захоплюється скакунами: його стайня вважається однією з найбільших і найдорожчих у світі.

Також його статок підживлюють доходи від інвестицій в різні галузі світової економіки.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас