Архів новин

США і Росія домовляться про скорочення ПРО?

Президент США Барак Обама планує через голову ради з національної безпеки Тома Донілона передати Владіміру Путіну листа про скорочення американських озброєнь, зокрема, ймовірно, за домовленостями про систему ПРО США. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті журналу Foreign Policy, повідомляє Lenta.ru.

Оприлюднений документ - це лист конгресмена Майка Роджерса (Mike Rogers) на ім'я віце-президента США Джо Байдена, датований 30 січня 2013 року. Конгресмен говорить про "неоголошені" переговори з міністром закордонних справ Росії Сергєєм Лавровим у Мюнхені на початку лютого і про "подальші переговори" Донілона в Москві у лютому. Роджерс просить віце-президента запевнити його, що позиція керівництва країни не змінилася з 2002 року і що будь-які значні рішення в сфері озброєнь будуть прийматися за погодженням з Сенатом.

"Я прошу, щоб ви переконали президента впевнитися, що Конгрес повністю поінформований про пропозиції у сфері озброєння, які йдуть з Росії або спрямованих до неї, і щоб ви доручили Донілону надати текст вищеназваного листа Конгресові після повернення з Росії", - пише Роджерс. За його даними, в листі Донілона можуть міститися пропозиції щодо ПРО, мета яких - "посадити Росію за стіл переговорів".

Як наголошується в блозі The Cable на сайті Foreign Policy, незрозуміло, про які саме типи озброєнь США вестимуть переговори з Росією. Адміністрація США, за деякими даними, готова обговорювати стратегічні розгорнуті і нерозгорнуті ядерні боєзаряди, тактичну ядерну зброю і систему ПРО.

Навесні 2010 року Росія і США підписали договір СНО-3, який набув чинності в лютому 2011 року. Він обмежує кількість розгорнутих ядерних боєзарядів кожною зі сторін 1550 одиницями. До цього між двома країнами вже діяли договори СНО-1 (він вичерпався в 2009 році) і СНП (закінчився в 2012 році).

Розгортання системи ПРО в Європі - одне з найгостріших питань у російсько-американських відносинах. У травні 2012 року очікувалося, що країни обговорять ці питання на саміті "Великої вісімки", проте повноцінні переговори тоді не відбулися.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут