Архів новин

Янукович влітку подарує Почаївську лавру Кірілу

Позафракційний депутат Тернопільської облради Степан Барна заявив, що у липні Почаївську лавру передадуть у власність Української православної церкви Московського патріархату. Відповідну інформацію з посиланням на свої джерела серед духовенства та працівників заповідника він розмістив на власній сторінці в соцмережі, передає УНІАН.

"28 липня 2013 року на честь 1025-ліття хрещення Русі, Свято-Успенську Почаївську лавру планують передати у власність УПЦ Московського патріархату. Для передачі плануються провести гучні урочистості, участь в яких братимуть перші особи держави, а прийматиме цей "подарунок" патріарх Московський і всієї Русі – Гундяєв", – стверджує Барна.

За його даними, на території Почаївської лаври уже активно ведуться ремонтні та реставраційні роботи, які фінансуються як з бюджету, так і за церковні кошти.

"Попри те, що комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності не погодив скандально відомий законопроект №1161, яким з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, мали вилучити споруди Почаївської лаври, перед провладними депутатами ставиться завдання якнайшвидше протиснути цей законопроект за будь-яку ціну. Такі необдумані дії влади можуть спровокувати гостре громадське протистояння на релігійному ґрунті, що врешті може закінчитися кровопролиттям", – застерігає Барна.

Він також стверджує, що після передачі комплексу Почаївської лаври у власність УПЦ МП, на території лаври заплановано відкрити культурно-духовний центр.

"Всі прекрасно розуміють, що православ’я в російському варіанті – це не так релігійне поняття, як інструмент російської імперської політики. Тому з відкриттям культурного центру Почаївська лавра має стати центром поширення "Русского міра" на західноукраїнських теренах", – повідомляє про ще одну небезпеку Барна.

Як відомо, 29 травня 2001 року Кабмін оголосив комплекс пам’яток у містах Кременці та Почаєві Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником. Розпорядженням Кабміну в 2002 році усі пам’ятки були передані зі спільної власності громад Кременецького району в державну власність з внесенням до сфери управління Держбуду.

У липні 2003 року, згідно з розпорядженням Кабміну, споруди Почаївської лаври вилучено зі складу заповідника, а у листопаді відбулася передача Лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату, про що укладено угоду на 49 років.

Як повідомлялося, Тернопільська обласна рада звернулась до президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради України Володимира Литвина, прем’єр-міністра України Миколи Азарова із закликом не допустити схвалення законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)", який передбачає передачу Почаївської лаври Українській православній церкві Московського патріархату.

Newsru.ua

лісник[13.02.08 07:36]
лавру як і інші осередки жидохристиянства давно розбомбити потрібно було а попяр брехливих розігнати... яка вам христануті різниця кому гроші нести - місцевим жидам в рясах чи кацапським?
кактус[13.02.02 20:40]
Це вже занадто... Хто прийняв таке рішення посадить на кіл !

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут