Архів новин

Журналісти Львівщини скаржаться прокуратурі на "контрольні структури"

Львівська обласна організація Національної спілки журналістів просить прокуратуру перевірити скарги засобів масової інформації та журналістів області про втручання в їхню діяльність перевіряючих органів. Про це сказано в заяві облорганізації.

"Останнім часом в Україні, в тому числі і на Львівщині, почастішали випадки втручання правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в професійну діяльність журналістів і засобів масової інформації. Під приводом перевірки господарської діяльності деякі редакції газет і радіо зазнають тиску перевіряючих структур, відбуваються спроби втручання в редакційну політику, погрози та залякування", - сказано в ньому.

У заяві сказано, що яскравим прикладом цього є ситуація навколо газети "Експрес", радіо "ФМ-Галичина", недопуск журналіста газети "Україна молода" в адміністративну будівлю обласної ради та обласної державної адміністрації.

"Звертаємося до органів прокуратури терміново перевірити всі факти незаконного втручання в діяльність ЗМІ та журналістів Львівської області, і проінформувати громадськість про результати цієї перевірки", - сказано в заяві.

На думку авторів заяви, тільки гарантія діяльності вільних і незалежних засобів масової інформації сприятиме побудові в Україні справжнього громадянського суспільства, реально демократичної та правової держави.

Нагадаємо, зі слів депутата від "Батьківщини" Володимира Ар'єва, у своїй останній резолюції ПАРЄ висловила стурбованість спробами відновити в Україні кримінальне переслідування за наклеп, а також різким збільшенням в Україні кількості порушень проти журналістів у 2012 році, особливо під час парламентських виборів.

Українські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут