Архів новин

Замість 7 млрд доларів Україна дасть "Газпрому" офіційну відповідь

Україна вже найближчим часом надасть офіційну відповідь на вимогу "Газпрому" виплатити 7 млрд дол. за недобір газу. Про це повідомив високопосадовець Міненерго "Коммерсантъ Украина", він зазначив, що документ уже "фактично готовий і найближчим часом буде відправлений".

"Передусім що стосується штрафів за недобір газу або принцип take - or - pay, то вони зазначалися в пунктах 6.5 і 6.6 угод, які були скасовані "харківськими угодами". Тому про штрафи не йдеться. Але в договорі дійсно обумовлена купівля певного об'єму газу, який ми не купили через його дорожнечу", - пояснив співрозмовник "Ъ".

За його словами, головні аргументи України в суперецчі з "Газпромом" - це пункт 3.8 договорів, де зазначено, що кількість газу, вказаного в комерційному акті прийому-здачі, і його вартість є остаточними. "Оскільки російська монополія підписала акти прийому-здачі за минулий рік, ми вважаємо, що ми їм більше нічого не винні", - сказало джерело в Міненерго.

Співрозмовник "Ъ" констатував, що, згідно з пунктом 2.2.3, Україна повинна була за 6 місяців погодити зниження споживання газу, що і було зроблено. "Ми повідомили "Газпрому", що газу буде спожито менше. Письмових заперечень від них ми не отримали. Питання можна вважати узгодженим", - пояснив він.

У "Газпромі" вчора від офіційних коментарів, за даними "Ъ", відмовилися. Проте джерело видання в компанії підтвердило, що письмова відмова споживати газ від України дійсно була отримана, а усі акти прийому-здачі за підсумками 2012 року підписані. "Але узгодження має на увазі нашу письмову згоду, а не відсутність відмови", - вважає джерело в "Газпромі". У монополії пообіцяли розглянути можливість звернення до міжнародного арбітражного суду з позовом до України у разі, якщо рахунок не буде погашений.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький у середу заявив, що Україна повністю виконує свої зобов'язання за контрактом із "Газпромом", а міністр юстиції Олександр Лавринович висловив думку, що Україна і Росія знайдуть можливість уникнути суду у зв'язку з пред'явленням "Газпромом" рахунку НАК "Нафтогаз України" на $7 млрд.

Укрінформ

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут