Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
25/01/13

Першим відповідачем за сморід у Львові є Львівводоканал - експерт

Щодо проблеми смороду у Львові потрібно шукати не винних, а відповідальних за певні дії. Першим, кого варто розглядати як відповідача, є ЛКМП «Львівводоканал». Саме це підприємство несе відповідальність за експлуатацію каналізаційних споруд у Львові, укладає договори з тими підприємствами, які скидають свої стоки. Тобто, фактично саме воно зобов’язане контролювати дотримання стану мереж і відмовляти та не давати технічні умови підприємствам, які порушують законодавство.

На цьому 25 січня на прес-конференції наголосив директор ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков.

Експерт зазначив: «Однією з основних причин смороду у Львові є викиди і скиди підприємств. У місті є ціла низка підприємств, які викидають у каналізацію органічні речовини. Це процес переробки харчових продуктів, продуктів тваринницького походження, це і пивзаводи, і «Світоч», і «Ензим» та інші. Я далекий від того, щоб вішати всіх собак, до прикладу, на «Ензим» чи на одне із тих підприємств. Але, як бачимо, більшість із них просто не мають належним чином облаштованих очисних споруд. Мені дуже дивно, щоб десь в Європі дозволили збільшити виробництво чи побудувати завод і сказали: а очисні споруди ви, як заробите грошей, тоді вже будуйте».

Скрильніков наголосив: «Ця проблема, як на мене, продовжуватиметься, оскільки «Львівводоканал» за понаднормові стоки отримував понаднормову плату, яка мала би йти на утримання тих же каналізаційних споруд, але, очевидно, вона розпорошувалася на якісь інші витрати «Водоканалу».

Тому, вважає експерт, варто шукати не винних у смороді, а відповідальних «за ті чи інші проблеми або дії».

«Якщо говорити про підприємства, так, дійсно, є частка вини підприємств, які збільшують виробництво, вкладають кошти у свій розвиток, отримують прибуток, але чомусь очисні споруди відкладають на кінець. І, очевидно, ще досить довго потрібно тим підприємствам працювати, аби заробити на очисні споруди. Вони для них не є пріоритетним заходом. Якщо ж брати юридичний аспект, то ці підприємства уклали договір із «Водоканалом», вони передають свої стоки йому, платять за це і він, приймаючи ті стоки, повинен мати відповідно належну інфраструктуру. І «Водоканал» мав би здійснювати очистку тих стоків. Якщо «Водоканал» погодився, видав технічні умови і приймає ці стоки за угодами, значить він мав би нести відповідальність за утримання каналізаційних мереж», – пояснив директор ГО «Бюро екологічних розслідувань».

Натомість у Львові, з його слів, зараз відбувається перекладання відповідальності.

«Водоканал» перекладає відповідальність на підприємства, йде пошук інших проблем. Так, ряд побічних проблем наклалися на питання понаднормових скидів. Зокрема, це те, що при ремонті доріг були зруйновані гідрозатвори, що посилило вплив витоків смороду по Львову; що переплутані мережі і каналізація потрапляє у дощову каналізацію; частина вулиць у місті просто не каналізована. Тобто, виникла низка проблем, які потребують рішення у межах міста. Але все-таки ключовим питанням є питання утримання «Львівводоканалом» у належній якості каналізаційних мереж», – наголосив експерт.

Дмитро Скрильніков додав: «Очевидно, що це питання необхідно вирішувати, і місто має чітко поставити вимогу перед підприємствами та «Водоканалом». Якесь просування йде, але, повторюсь, я жодного разу не бачив, щоб не дали можливості підприємству відкритись або під’єднатись до каналізації, бо в нього немає очисних споруд. Це прикро, тому що технічні умови отримують практично всі. «Водоканал» закриває очі на ті чи інші скиди, а підприємства, нарощуючи виробництво, не дбають про свої очисні споруди».

ЗІК

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас