Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
25/01/13

Бандеру і Шухевича замінив Табачник комуністами

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України підтвердило, що у програмі зовнішнього незалежного оцінювання з історії України на 2013 рік відсутні такі постаті як Степан Бандера та Роман Шухевич. Про це офіційно заявили у прес-службі МОНмолодьспорту.

"Імена Степана Бандери та Романа Шухевича відсутні у переліку персоналій Програми ЗНО на 2013 рік з історії України. Проте для успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнт повинен знати діяльність Степана Бандери, Романа Шухевича та інших політичних діячів, вміти характеризувати їхню діяльність, визначати її етапи, встановлювати відповідність між діяльністю та певними політичними силами чи обставинами, історичною епохою, оцінювати її вплив на хід історичних подій", - йдеться у повідомленні.

Однак, у МОН зауважили, що імена вищезгаданих політичних діячів у минулорічних тестових завданнях з історії України також були відсутні.

Водночас, у прес-службі поінформували, що під час вивчення теми 25 "Західноукраїнські землі (1921-1939 рр.)", передбачено знання різних течій в суспільно-політичному русі, радикалізація політичного життя в 1930-х рр., утворення ОУН, діяльність політичних партій західноукраїнських земель у 1930-х рр. Складовою змісту теми 26 "Україна під час Другої світової та Великої Вітчизняної воєн (1939-1945 рр.)" є діяльність ОУН, утворення УПА, діяльність радянських партизан та українського визвольного руху, а зміст теми 27 "Повоєнна відбудова та розвиток України в 1946 - на початку 1950-х рр." передбачає вивчення радянізації західних областей України, боротьби ОУН та УПА.

При цьому, в усіх затверджених МОНмолодьспорту навчальних програмах та підручниках з історії України будуть відображені історія становлення та розвитку українського визвольного руху, його боротьба з тоталітарним режимом, діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії. Передбачено також вивчення історичних постатей Степана Бандери та Романа Шухевича.

У Міносвіти наголосили: зміст історичної освіти визначається не тестами ЗНО. Основними нормативними документами у викладанні шкільних історичних курсів є Державний стандарт базової і повної середньої освіти освітньої галузі "Суспільствознавство", навчальні програми з історії, що визначають мету шкільних історичних курсів, оскільки саме їх зміст "найбільше сприяє вихованню учнів, ознайомлює зі світовим та вітчизняним історичним досвідом, формує здатність самостійно оцінювати історичні події".

Нагадаємо, днями у ЗМІ з'явилася інформація, що МОНмолодьспорту викреслило з програми ЗНО імена Степана Бандери, Романа Шухевича та низки дисидентів-шістдесятників, зокрема, письменника і політв'язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби та поета Івана Світличного. Замість них додалися прізвища першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова, професора Бориса Патона, авіаконструктора Олега Антонова, червоного командира часів Громадянської війни Миколи Щорса, першого секретаря ЦК Компартії України Георгія П'ятакова і голови президії Центрального виконавчого комітету СРСР від УРСР Григорія Петровського.

Укрінформ

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас