Архів новин

«Карпатам» – 50: погашення марок, конвертів та листівок. Фоторепортаж

18 січня в приміщенні Головної пошти Львова відбулося спеціальне погашення поштової кореспонденції – марок, конвертів, листівок, присвячених 50-літтю заснування команди «Карпати».

Ініціатором святкового дійства, яке зібрало багатьох представників ЗМІ, став один з керівників товариства львівських філателістів Іван Паньонко, який представив журналістам ветеранів «Карпат» Ігоря Кульчицького, Степана Юрчишина, віце-президента ФК «Карпати» Віктора Вацка та автора книжок та різноманітної друкованої продукції про львівські «Карпати» Юрія Назаркевича.

Іван Паньонко зокрема зазначив, що сьогодні починається рік святкування з нагоди 50-ліття футбольної команди «Карпати». І пошта підготувала спеціальне франкатурне погашення, яке сьогодні триватиме впродовж дня.

Віце-президент ФК «Карпати» Віктор Вацко від імені клубу подякував Укрпошті за перший подарунок, зроблений до 50-ліття з часу заснування команди «Карпати». Зокрема пан Віктор сказав: «Склалося історично, що Укрпошта відзначає таким чином різні знакові події в житті нашої країни. Приємно, що життя ФК «Карпати» теж має велике значення в діяльності Укрпошти. Сподіваюсь, що з кожним роком ФК «Карпати» буде примножувати свої успіхи».

Спілкуючись з філателістами та журналістами легенда львівського футболу Ігор Кульчицький відзначив, що з «Карпатами» він фактично з дня заснування команди. «Вісім студентів Львівського інституту фізкультури на чолі з викладачем кафедри футболу вишу Василем Соломонком створили основу команди «Сільмаш». І саме в приміщенні тепер вже Львівського університету фізкультури 24-го січня буде проведено одне зі святкових у цьому році дійств – вшанування ветеранів команди «Карпати». За 50 років команда досягли великих успіхів, а найбільшого з них у 1969 році, коли виграла Кубок СРСР і стала єдиною в історії змагань, що здобула почесний трофей, виступаючи не у вищій лізі. І тоді «Карпати» вперше пробили вікно в Європу, здобувши право грати у Кубку кубків. Основу команди складали місцеві вихованці, і було лише два, як нині кажуть, легіонери – Валерій Сиров та Геннадій Лихачов, які приїхали у Львів з Саратова та Ленінграда відповідно. Тоді на стадіоні «Дружба» (нині – «Україна») збиралось по 40–50 тисяч глядачів, бо наша команда показувала видовищний футбол, демонструючи карпатівський дух», – розповів капітан «кришталевого» складу «зелено-білих левів»

А легендарний голеадор «Карпат», рекордсмен союзної першої ліги Степан Юрчишин, привітавши усіх зі святом великої команди, сказав: «50 років – це велика дата. Наше прекрасне місто заслуговує мати команду європейського рівня. Хочу також побажати усім здоров’я, щастя і сподіваюсь, що нинішні «Карпати» примножать славні традиції клубу».
Інформаційний центр ФК «Карпати»

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут