Архів новин

Тимошенко у критичному стані?

Стан здоров'я екс-прем'єра України Юлії Тимошенко різко погіршився, стверджує її захисник Сергій Власенко. "Вона в душовій кімнаті (проводить акцію протесту - ред.). Коли я туди зайшов, я думав, що вона померла, вона дві хвилини не впізнавала мене і не реагувала на мене", - сказав він журналістам у Харкові в п'ятницю, 18 січня, передає Інтерфакс-Україна. Захисник повідомив, що одразу викликав головного лікаря.

За його словами, перед цим у кімнату Тимошенко "увірвалися" три співробітники Служби безпеки та Генпрокуратури, які, на думку Власенка, з'явилися для проведення якихось слідчих дій. За словами Власенка, те, що відбувалось, фіксували на відеокамери дві особи. Він також зазначив, що головний лікар лікарні Михайло Афанасьєв категорично виступив проти проведення будь-яких слідчих дій. "Я дуже вдячний професору Афанасьєву, який дуже жорстко сказав, що жодних дій проводити не можна", - сказав захисник. Він також підкреслив, що ситуація зі здоров'ям Тимошенко критична.

"Ситуація критична, хоч я не спеціаліст, але я можу це стверджувати", - сказав Власенко, додавши, що через 2-2,5 години намір зателефонувати до головлікаря, щоб дізнатися, у якому стані перебуває Тимошенко.

Як повідомлялося, 8 січня Власенко оприлюднив відкритого листа Тимошенко до президента України Віктору Януковича, в якому вона оголосила про початок особистої акції громадянської непокори.

Тимошенко, зокрема, відмовляється спілкуватися зі слідчими і прокурорами, не має наміру добровільно їхати в суд, а в разі спроби примусової доставки чинитиме фізичний опір. Екс-прем'єр також відмовилася повертатися в палату доти, доки там ведеться відеоспостереження і цілодобово перебуває караул, у якому чоловіків більше, ніж жінок.

16 січня народні депутати від об'єднаної опозиції "Батьківщина" Олександра Кужель, Тетяна Слюз та Людмила Денісова приїхали на короткочасне побачення з Тимошенко в ЦКЛ №5, однак пізніше заявили, що приєднуються до акції громадянської непокори екс-прем'єра і будуть разом з нею доти, доки її вимоги не будуть виконані.

Вранці 18 січня їх видворили з лікарні згідно з рішенням суду. Джерело в депутатських колах повідомило, що "жінок-депутатів під ранок викинули з палати силоміць і закрили в комірчині 15 співробітників "Беркута".

Раніше повідомлялося, що Олександра Кужель заявляла, що "Юлія Володимирівна почувається погано. Найголовніше - вона не може стати на праву ногу. Взагалі. Два рази на день їй дають знеболювальні таблетки. Весь медичний персонал ставиться до неї з великою повагою і пієтетом".

Нагадаємо, захисник екс-прем'єрки Власенко повідомляв, що лікарі берлінської клініки "Шаріте" вважають, що стан здоров'я Тимошенко не дозволяє їй з'явитися до суду.

Лікар каже, що Тимошенко не впізнає людей через ліки, які їй вже давно дають

Головний лікар лікарні "Укрзалізниці" Михайло Афанасьєв спростовує заяву захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка про критичний стан здоров'я його підзахисної.

"Все зовсім не так. Не розумію, чому захисник зробив таку заяву. Пацієнтка прийняла заспокійливе, таке, як приймала раніше", - розповів головлікар у п'ятницю у відповідь на заяви Власенка.

"Ясна річ, що препарат викликає сонливість, і адвокату це чудово відомо. І про прийом препарату ми йому також повідомили. Вона користується цим засобом вже не перший раз", - додав він.

Афанасьєв наголосив, що екс-прем'єр після сну відчуває себе нормально, "прийняла душ, якихось додаткових скарг не озвучує". За його словами, сплеск неправдивої інформації і маніпуляція фактами, швидше за все, пов'язані з політичними цілями, які переслідують соратники пацієнтки.

"Сьогодні було приведено у виконання рішення суду з приводу незаконного знаходження народних депутатів на території лікарні. Не виключено, що політичний ажіотаж у пресі пов'язаний саме з цим", - вважає головлікар. Водночас у коментарі Афанасьєв заявив:

"Була втома, був епізод посилення болю в спині. У зв’язку з цим ми дали їй препарат знеболювальний та легкий заспокійливий препарат. І, на наш погляд, минула втома і прийом цих препаратів викликали сон. Це був змішаний фізіологічний та медикаментозний сон".

Він наголосив, що зараз Тимошенко вже повернулася у нормальний стан. "Я розмовляв з нею годину тому, вона перебувала в положенні сидячи, зараз вона пішла в душ і повернулася до звичайного способу життя", - сказав Афанасьєв.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут