Архів новин

Україна програла в Європейському суді з прав людини 211 справ і понад 1,1 млн євро

Україна програла в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) всі 211 справ і тепер повинна виплатити громадянам понад 1,1 млн євро. Про це повідомляє офіційний веб-сайт ЄСПЛ. Більшість скарг в цьому списку має статус "клонових", тобто повторюють вже ухвалене типове рішення ЄСПЛ. Усі позивачі скаржилися на невиплату за позовами, в яких державний орган або держпідприємство вже програли суди всіх інстанцій всередині країни. Людям впродовж кількох років говорили, що грошей на оплату судового рішення немає.

Тепер Київ, крім виплати належних кількатисячних сум гривень, зобов'язаний заплатити їм сатисфакцію у сумі 3 тис. євро, або понад 30 тис. грн. Сумарно за ціє категорією позовів Україна програла більше 600 тис. євро.

1,1 млн євро, які Україна повинна виплатити за позовами, є рекордною сумою, а експерти вважають, що з часом вона буде зростати, оскільки уряд навіть не намагається виправити системні проблеми, які призводять до скарг до Страсбурга.

Як відомо, в минулому році Верховна рада прийняла закон "Про гарантії виконання рішень ЄСПЛ". Однак ЄСПЛ в минулому році в одному з рішень зазначив, що зусилля Києва недостатні, оскільки в прийнятий закон включена обмовка - він не гарантує виплати за тими рішеннями національних судів, які вже стали приводом для скарг в ЄСПЛ.

РБК-Україна

Володимир[13.01.20 17:59]
Треба об'єднати всі ці клонові справи в одну і підключити в них всіх громадян України, які постраждали від зазначених в них порушень. Бо інакше одні постраждалі отримають гроші, а інші ні. Це буде ще більшим порушенням громадянських прав.

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут