Архів новин

Міносвіти не скасує ЗНО

Міністерство освіти не планує скасовувати зовнішнє незалежне тестування. Про це журналістам сказав міністр Дмитро Табачник. "Ми продовжуємо вдосконалювати тестування і, принаймні на рівні Державного центру оцінювання, на рівні колегії міністерства ніхто (не говорить) про якісь революційні новації, щоб щось скасовувати, щось ламати", - підкреслив міністр. Він нагадав, що умови проведення тестування були зареєстровані в Мінюсті ще в жовтні минулого року.

Зі слів Табачника, це було зроблено для того, щоб, на відміну від попередніх років, умови були стабільними і незмінними з кінця попереднього року від проведення тестування, щоб майбутній абітурієнт міг як мінімум півроку спокійно готуватися до тестування. Він розраховує, що жодна норма умов прийому до ВНЗ та тестування протягом року не зміниться. Міністр також розповів, що в кінці січня відбудеться колегія міністерства, на якій розглядатиметься хід підготовки до проведення зовнішнього тестування.

Табачник зазначив, що зараз охочі брати участь у тестуванні не надто активно реєструються, однак, з його слів, така ситуація стандартна для січня.

У листопаді 2012 року Міносвіти встановило, що в 2013 році конкурсний бал для зарахування абітурієнта буде обчислюватися як сума балів сертифікату ЗНО з конкурсних предметів (вступних екзаменів, творчих конкурсів), середнього бала атестата та додаткових балів.

Голова освітнього комітету Верховної Ради Лілія Гриневич заявила, що Табачник має намір скасувати ЗНО.

Вона вважає відверто лобістським альтернативний законопроект від депутатів ПР, яким пропонується зараховувати у виші за сумою результатів ЗНО, бали вступного іспиту і середнього балу атестата.

Укрїнські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут