Архів новин

Світовий банк очікує девальвації гривні у 2013 р. - до 8,7 грн/дол

Світовий банк очікує девальвації гривні у 2013 р. до 8,7 грн/дол. порівняно з 8 грн/дол. у 2012 р. Про це йдеться в січневому аналітичному огляді банку про глобальні економічні перспективи Global Economic Prospects. При цьому на 2014 р. курс долара прогнозується на рівні 8,6 грн/дол., а на 2015 р. - 8,4 грн/дол. Таким чином, на 2013 р., на думку експертів банку, припаде пік девальвації гривні.

Зазначимо, що до кінця 2013 р. очікується поступове зниження курсу гривні до 8,8 грн/дол. Про це йдеться в аналітичній записці Concorde Capital, повідомляла прес-служба інвесткомпанії. "Ми вважаємо це важливою передумовою для збереження контролю НБУ над валютним ринком і утримання золотовалютних резервів на безпечній відстані від психологічної позначки у 20 млрд дол. При очевидних макроекономічних аргументах на користь дешевої гривні і належному спокої на валютному ринку, основним чинником девальвації стане потреба у фінансуванні найближчих виплат МВФ", - наголошувалося в повідомленні.

На думку експертів, збереження контролю над гривнею можливо у випадку, якщо:
- cпівпраця з МВФ відновиться на початку 2013 р.;
- lевальвація приблизно на 10% відбудеться протягом 2013 р.;
- НБУ впорається зі сплесками роздрібного попиту на валюту.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's прогнозувало зниження курсу гривні до 9 грн/дол. у 2013 р. Згідно з рейтинговим звітом щодо України, S&P очікує, що обмежений приплив іноземного капіталу в українську економіку може зумовити подальше скорочення валютних резервів НБУ.

В агентстві прогнозують, що у 2013 р. український уряд може стикнутися з більш високою вартістю запозичень і складними умовами залучення фінансування в порівнянні із 2012 роком.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 р. керівник групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький заявляв, що жодних передумов для знецінення гривні зараз немає. "Найближчим часом все залежатиме від того, як буде виконуватися бюджет, яким буде тиск міжнародної обстановки, як пройдуть наші переговори, які впливають на наш платіжний баланс", - зазначав Литвицький.

Також, за його словами, зараз немає підстав для девальвації гривні. "Коли інфляція в Україні на історично низькому рівні, то чому люди будуть позбуватися гривні? Тільки тому, що вони "накручені" очікуваннями, які підігріваються?", - наголосив Литвицький.

Він також порадив українцями довіряти експертизі Національного банку України. "Необхідно довіряти центральному банку. Центральний банк говорив, що немає підстав для різкого коливання гривні. Коли ці різкі коливання, хвилі, виникають, він втручається і дає контратаку спекулянтам. Відтік і приплив валюти збалансовані: те, що виходить з торговельного балансу, повністю перекривається тим, що приходить за фінансовим рахунком", - наголошував керівник групи радників голови НБУ.

Як повідомлялося сьогодні, Світовий банк прогнозує зростання ВВП України у 2013 р. на рівні 2,2%. При цьому в липневому прогнозі банк очікував зростання ВВП на рівні 3,5%. Таким чином, СБ погіршив прогноз на 1,3 п.п.

"Глобальний економічний спад знизив експортний попит на сировинні товари, такі як сталь, від чого постраждала економіка України", - йдеться в огляді. Крім того, банк зазначив, що погані погодні умови не дозволили країні отримати такий самий високий урожай зернових, як у 2011 р.

У 2014 р. банк прогнозує зростання економіки України на 3,2%, що також нижче липневого прогнозу (4%). Також Світовий банк очікує у 2013 р. дефіциту бюджету України на рівні 6,6%, зі зменшенням до 5,6% у 2014 р. Нагадаємо, в держбюджеті України на 2013 р. закладено зростання ВВП на рівні 3,4%.

Слід зауважити, що в держбюджеті-2013 курс долара закладено на рівні не вище 8,40 грн/дол.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут