Архів новин

Військові з 14-ти країн проведуть навчання на Львівщині

У Львові на базі Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалася конференція з підготовки українсько-американських військових навчань «Репід Трайдент-2013». Заходи такого рівня відбуваються в рамках програми міжнародного військового співробітництва «Партнерство заради миру», у якій наша держава бере активну участь із 1995 року. Більшість навчань проходила на території Львівщини - у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, який розташовано у Яворівському районі.

Упродовж цього тижня триватиме початкова планувальна конференція, для участі у якій зібралися близько 50 представників оборонних відомств 15 країн-партнерів. Окрім військових відомств України та Сполучених Штатів Америки, які є співорганізаторами заходу, у липні цього року до навчань на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки планують долучитися військовослужбовці з Німеччини, Польщі, Румунії, Молдови, Грузії, Канади, Азербайджану, Болгарії, Сербії, Норвегії та Королівства Швеція. Передбачається, що загальна чисельність учасників «Репід Трайдент-2013» буде близько 1000 осіб.

Українську делегацію на конференції очолює перший заступник командира 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України генерал-майор В’ячеслав Назаркін.

– Проведення цієї конференції є першим етапом планування цього заходу міжнародного військового співробітництва. Ми збиратимемосьу Львові ще двічі: у березні і травні поточного року, – зазначив генерал-майор В’ячеслав Назаркін. – Цього року перелік країн-учасниць навчань може збільшитися. Погодження на участь у «Репід Трайдент-2013» надіслали оборонні відомства Туреччини, Казахстану та Естонії.

У 2012-му навчання «Репід Трайдент» були орієнтовані здебільшого на підготовку багатонаціональних штабів підрозділів до управління військами в процесі спільних дій. Цього літа на військовому полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки буде проведено так звану «польову» фазу. Тобто основні зусилля учасників міжнародних навчань буде зосереджено на підготовці особового складу багатонаціональних підрозділів.

Від Збройних Сил України у навчаннях візьмуть участь управління аеромобільного батальйону, аеромобільна рота та мінометна батарея 95-ї окремої аеромобільної бригади. А також, інженерно-саперна рота та рота РХБЗ зі складу 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України. Означені українські підрозділи під час навчань проходитимуть оцінювання фахівцями НАТО на предмет взаємосумісності із підрозділами Північноатлантичного альянсу у виконанні спільних завдань.

Решта країн-учасниць упродовж планувальних конференцій має визначитись із кількістю учасників майбутніх навчань.
Відповідно до задуму майбутніх навчань, цього літа військові з різних країн планують відпрацювати проведення аеромобільної операції. Для проведення висадки груп повітряного десанту планується залучити вертольоти Мі-8 від Збройних Сил України, а також багатоцільові вертольоти Sikorsky UH-60 Black Hawk, так звані «Чорні яструби», від ЗС США.

– Робота за усіма напрямками розпочалася конструктивною. Між українською делегацією та представниками країн-партнерів відбувається активний обмін необхідною інформацією, триває розробка документації, – відзначив представник командування Сухопутних військ ЗС США у Європі Скотт Коннорс. – Вважаю, що за час спільної роботи усі заходи із планування будуть виконані вчасно, що дозволить розпочати «Репід Трайдент-2013» у визначений період.

Про це повідомляє регіональний медіа-центр МО України (м. Львів).

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут