Архів новин

До 2015 року міліціонерів перейменують на поліцаїв

Міністерство внутрішніх справ України збирається реорганізувати міліцію в поліцію до 2015 р. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності сказав заступник міністра внутрішніх справ Сергій Черних, повідомляє прес-служба Управління МВС України на Придніпровській залізниці.

"Реформування міністерства на першому етапі доцільно почати з створення національної поліції України як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямована і буде координуватися Кабінетом міністрів через міністра внутрішніх справ", - сказав заступник міністра. За його словами, очікується, що практичний етап реформування органів внутрішніх справ планується реалізувати в 2013-2015 рр. Черних зазначив, що для реорганізації міліції в поліцію необхідно внести зміни в існуючий закон "Про міліцію" або прийняти інший закон "Про поліцію".

Заступник міністра також підкреслив, що національна поліція повинна забезпечити виконання основних правоохоронних функцій, які зараз виконують структурні підрозділи МВС: забезпечення громадської безпеки і безпеки дорожнього руху, боротьбу із злочинністю, захист прав і свобод громадян, розслідування злочинів. При цьому поліція повинна складатися з кримінальної поліції, поліції цивільної безпеки, фінансової поліції, транспортної поліції та спеціальної поліції.

МВС очікує, що створення такого органу дозволить змінити систему оцінки діяльності міністерства, забезпечити ефективний механізм контролю за діяльністю поліції, звільнить поліцію від виконання не властивих їй функцій, скоротить кількість керівного складу, забезпечить повну переатестацію особового складу.

На другому етапі реформування планується створити Державне бюро розслідувань і реформувати Внутрішні війська.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут