Архів новин

Рокіровка Якименка на Калініна нічого не змінить у СБУ

Призначення нового глави Служби безпеки України Олександра Якименка може бути пов'язано з недоробками минулого керівника відомства Ігоря Калініна, вважають експерти, пише "Коммерсантъ-Украина". Варто зазначити, що офіційно до Калініна немає ніяких претензій, а формально нова посада як радника президента повинна дати йому більше повноважень.

"Віктор Янукович зазначив, що як радник глави держави Ігор Калінін буде координувати взаємодію адміністрації президента, Ради національної безпеки і оборони, правоохоронних органів та Міноборони", - повідомили в представництві Януковича.

За словами заступника голови фракції Партії регіонів Юрія Самойленка, Калінін буде активно брати участь у робочій групі щодо змін в СБУ "як досвідчений професіонал". При цьому колишні представники СБУ сумніваються в такому значенні відставки.

"Це статус-кво. Щоб не створювати собі зайвих ворогів, краще їх утримувати біля себе - наприклад, розповісти пану Калініну про важливість чергової посади, тоді звільнення простіше сприймається, а він залишиться в полі зору", - зауважив екс-заступник голови СБУ Олександр Скіпальський.

Водночас, колишній заступник глави СБУ і опозиціонер Геннадій Москаль запевнив, що "рідко коли радник відіграє якусь роль в політичному житті країни", і потім цю посаду також скоротять.

Інші експерти пов'язують відставку Калініна з недоробками у частині договору з іспанською Gas Natural Fenosa про залучення інвесторів для будівництва LNG-терміналу.

"Це серйозний прокол наших спецслужб. Вони повинні були контролювати, хто підписує такі контракти. І те, що тут наші спецслужби не спрацювали належним чином, очевидно", - наголосив керівник Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

А в опозиції запевнили, що Якименко ближчий до Януковича, ніж Калінін, що служитиме "зміцненню позицій сім'ї". "Ви ж бачите закономірність: останні призначення - це вихідці з Донецька, а професійні якості сьогодні не беруться до уваги", - упевнений Москаль.

При цьому в ПР заявили, що Якименко є "досвідченим професіоналом, він пройшов шлях від оперативника до голови служби", за словами Самойленка. "СБУ керували всі, кому не лінь - дипломати, комерсанти. Нарешті прийшла людина, яка знає, як робити свою роботу. У нього є своя думка, і він може її висловити", - додав політик.

За словами Андрія Скибінецького, в СБУ нічого істотно не зміниться, відомство і далі "буде виконувати вказівки президента, який керує службою одноосібно, без контролю з боку парламенту".

Як повідомлялося, на сайті Служби безпеки України оприлюднена офіційна біографія нового керівника відомства - Олександра Якименка. Нагадаємо, 9 січня 2013 року Якименко призначений головою Служби безпеки України.


Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут