Архів новин

Туркменія стане світовим газовим лідером

Туркменістан, імовірно, значно збільшить свій вплив на енергетичному ринку планети - таких висновків дійшли у доповіді BP "Прогноз розвитку світової енергетики до 2030 року". "Говорячи про підтверджені міжнародними експертами обсяги вуглеводневих ресурсів у Туркменістані, а це понад 71 млрд тонн умовного палива (або нафтового еквівалента), буде доречним зазначити, що такого обсягу достатньо для забезпечення в найближчому майбутньому потреб Китаю, Росії, Ірану і Європи разом узятих ", - свідчить дослідження.

Також наголошується, що інформація британської компанії ВР, "підтверджує гігантські запаси газу, за якими Туркменія міцно посідає четверте місце у світі, що, своєю чергою, є гарантією забезпечення Туркменістаном блакитним паливом нині чинних і перспективних газопроводів у будь-якому обсязі".

Одним із найбільшому енергопроектів, які проводяться в країні, є перший етап промислового освоєння газового родовища Галкиниш, запаси якого перевищують 26 трлн кубометрів.

У минулому році тут активно продовжувалися роботи, в тому числі із буріння експлуатаційних свердловин, спорудження установки із сіркоочистки і підготовки газу до експортного стану, а також прокладання газопроводу до компресорної станції Шатлик протяжністю близько 100 км.

Влада Туркменістану нагадує, що від цієї станції до станції Белек держконцерну Туркменгаз і Туркменнебітгазгурлушик (Туркменнафтогазбуд) своїми силами реалізують проект будівництва найбільш протяжної на території країни магістралі - Схід-Захід.

Так, газопровід майже в тисячу кілометрів дасть можливість поєднати в єдине кільце всі місцеві газові мережі та створити надійну і стабільну систему виведення туркменських енергоносіїв на міжнародні ринки.

У рамках проекту буде сконструйовано вісім компресорних станцій. По всьому маршруту прокладки вже закінчені інженерно-геологічні і топографічні роботи, пришвидшеними темпами ведеться будівництво. Запуск газопроводу в експлуатацію планується в 2015 році.

"Не потрібно бути фахівцем, щоб побачити ті плюси, які дасть цей газопровід. Його можливості в реверсі прокачування газу дозволять здійснювати постачання газу як у східному, так і в перспективному західному напрямку", - зазначає влада Туркменістану.

Раніше повідомлялося, що Туреччина планує замінити російський газ, що дорожчає, та іранський газ вугіллям власного видобутку.

За матерiалами Росбалт

Кореспондент

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут