Архів новин

У Чернівцях затвердили річний план співпраці між МЗС України і Росії

Україна і Росія затвердили план взаємодії між міністерствами закордонних справ на 2013 рік. Відповідний документ підписали міністр закордонних справ України Леонід Кожара і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Церемонія підписання відбулася в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича після засідання підкомітету з міжнародного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії під головуванням двох міністрів.

Крім плану Кожара і Лавров підписали також підсумковий протокол.

"У міждержавних відносинах значну роль відіграє так звана "особиста хімія". Це наша перша зустріч, принаймні, як міністрів закордонних справ. І, я думаю, що саме ці питання "особистої хімії" визначили дружню атмосферу наших відносин", - сказав Кожара. Він також зазначив, що МЗС двох країн мають намір зробити все можливе для поглиблення українсько-російських відносин. Зокрема, з його слів, під час зустрічі сторони обговорили низку питань міжнародної політики, визначених взаємним інтересом двох країн. "Я вважаю, що ті питання, які ми обговорили, зокрема щодо взаємодії в ОБСЄ, показали, що у нас дуже багато позицій, які співпадають", - додав міністр.

На думку Кожари, такий збіг позицій буде посилюватися в період головування України в Організації з безпеки і співробітництва в Європі.Він нагадав, що серед основних пріоритетів головування України в організації - врегулювання в Придністров'ї. Голова МЗС України додав, що має намір найближчим часом відвідати Молдову.

Крім того Кожара зазначив, що основою співпраці України і Росії буде економічна взаємодія.

На його думку, потенціал у відносинах двох країн необхідно розвивати.Нагадаємо, під час акції біля місця проведення переговорів свободівці побилися з міліцією, внаслідок чого постраждав один з депутатів.

Укрїнські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут