Архів новин

Перевірки перевізників Львівською міськрадою - профанація - Наше право

Громадські активісти просять Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради припинити політику подвійних стандартів та скасувати наказ від 21.12.2012 р. №581, яким утворено комісію з перевірки дотримання умов договорів автомобільними перевізниками. Створення цієї “квазікомісії” загалом не вирішує якості перевезень у маршрутках та дотримання прав пасажирів, а є радше “показухою” в совєтському стилі. Про це йдеться у прес-релізі інформаційно-правового центру "Наще право".

"Пропонуємо створити постійну комісію із питань дотримання прав пасажирів, до якої на відкритих засадах включити лише громадських активістів і пасажирів, які потерпають від свавілля перевізників.

Вважаємо проведення “показових“ і “вибіркових“ перевірок перевізників “громадською комісією“, де більшість – посадовці (або їх близькі родичі), які й так уповноважені здійснювати відповідний контроль, – цілковитою профанацією механізмів громадської участі. Як можна проводити перевірку умов перевезення, коли у відкритому режимі кожному перевізнику визначено дату і час проведення такої перевірки? Чи не здатні перевізники у цей святковий день - день проведення рейду, створити видимість дотримання умов договорів?

На думку представників громадських організацій, такими примітивними методами управління транспорту і зв’язку разом із постійною комісією з питань інженерного господарства, транспорту Львівської міської ради, фактично, прикривають власну нефаховість, закорінену корупцію та конкретні інтереси перевізників, а не пересічних пасажирів.

Не менш аномальною є “аналітика”, яку надали міські чиновники - кількість пасажиропотоку у Львові є настільки низькою, що маршрутні перевезення взагалі є нерентабельними і збитковими, а насправді - мова йде про чергову спробу безпідставного коригування вартості проїзду.

Пасажири із часу введення так званої “нової транспортної схеми” так і не отримали очікуваного “покращення”: надалі годинами доводиться чекати на транспорт, їздити в антисанітарних умовах, дихати сигаретним димом і слухати водійську “попсу“, терпіти хамство і свавілля водіїв, марно вишукувати на зупинках графіки руху маршруток.

Інформуємо також, що управління транспорту м.Львова не вживає належних заходів на скарги пасажирів і відновлення їхніх порушених прав, не спроможне комплексно здійснювати політику у сфері транспортних перевезень із пріоритетним врахуванням саме потреб пасажирів, а не лобістське відстоювання комерційних інтересів фірм-перевізників.

Ми шоковані рівнем цинічного і систематичного порушення чиновниками Управління законодавства про доступ до публічної інформації. Адже примітивна “відсутність“ поштових марок чи “банальні“ відписки роблять управління абсолютно недоступним і закритим, а така бездіяльність кваліфікується як корупційна.

Вважаємо більш ефективнішим захист прав пасажирів у судових органах і принагідно запрошуємо посадовців управління транспорту і зв’язку на судове засідання, яке відбудеться 22 січня у Франківському районному суді м.Львова за позовом центру “Наше право“, - написано у прес-релізі.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут