Архів новин

Експерти вірять у ревальвацію гривні

Експерти прогнозують зміцнення гривні щодо іноземної валюти, зокрема американського долара. "Цей рік традиційно ознаменується "страшилками" - як гривня обвалиться, як вона коштуватиме 9 чи 10 гривень за долар. Але розмови розмовами, а в 2013 р. національна валюта може навіть зміцнитися до 8 гривень за долар. Такий курс є своєрідним компромісом, у якому інфляція мінімальна, а у експортерів є можливість хоч щось заробити ", - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. У той же час, на його думку, протягом нинішнього року середній курс складе близько 8,2 грн за дол.

Директор аналітичного департаменту компанії Pro Consulting Олександр Соколов вважає, що потенційне введення 10%-го збору до Пенсійного фонду з продажу іноземної валюти, яке може відбутися найближчим часом, може послабити долар щодо гривні.

"Зараз активно говорять про те, що в парламенті досягнуто компромісу з цього питання. А тому, незважаючи на те, який ефект цей збір мав на рівні декларації, а саме стабілізацію гривні, ухвалення відповідного закону надасть позитивний вплив на гривню, зміцнить її щодо долара" , - переконаний фахівець.

За словами генерального директора аналітичного центру "Бест" Валерія Гладкого, оголошена у вересні минулого року Федеральною резервною системою США у вересні емісія безготівкових доларів вже цього року може мати позитивний ефект на гривню. "Внаслідок такої політики долар ослабне відносно євро. А тепер, враховуючи орієнтацію нашої національної валюти на американську, то, очевидно, що долар ослабне відносно всіх валют, в тому числі і гривні. Крім цього, українська валюта може подешевшати до євро, що, у свою чергу, надасть конкурентну перевагу українським експортерам, які продають свою продукцію на ринках Євросоюзу ", - сказав фінансист.

Нагадаємо, 25 грудня міжбанківський валютний ринок закрився зниженням курсу долара - торги по долару завершилися в діапазоні 7,99-8,01 грн за дол .Це мінімальне значення курсу долара з кінця лютого 2012 р.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут