Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
02/01/13

У Польщі мешкає понад півмільйона греко-католиків і православних

Православні та греко-католики у Польщі готуються до свят. Згідно з юліанським календарем, Різдво настане чотирнадцять днів після католицького Різдва, – Святвечір відбудеться 6 січня,інформує Польське радіо.

Лемківська молодь, що згуртована довкола православної парафії Св. Володимира у курортній Криниці (Krynica-Zdr?j), що на півдні Польщі, репетирує нині колядки, які заспіває для вірних. Їх можна буде співати вже з 4 січня.

– Ми репетируємо як світські пісні, так і наші лемківські колядки: «Що то за предиво», «Дивная новина», «Спи, Ісусе, спи», «Бог ся рождає», «Пречиста Діва»... Так прийнялося, що ці колядки можна співати вже в період посту.
– Нас це, так би мовити, духовно підготовляє до того, щоб ми могли краще пережити ці свята.

«З огляду на велику кількість змішаних родин, часто буває так, що Різдвяні свята відзначають двічі», – каже криницький православний священик Володимир Пупчик.

– Адже ми маємо змішані сім’ї і часто трапляється, що, практично, кожне село святкує і перше Різдво, і друге Різдво. Зрештою, до виселення у 1947 році на північні і західні землі в рамках операції «Вісла», цей звичай був більш помітним, у ті часи люди могли спільно тішитися і цими, і тими святами. Треба підготувати і дім, і святиню, готуються також діти. Сам Святвечір – це такий суворий піст, кожна родина пізніше забирає зі святині проскурку, тобто той євхаристійний хлібець, і згодом тим хлібом починається святкування.

Вважається, що у Польщі проживає понад півмільйона православних. Найбільше у Підляському воєводстві, особливо у Гайнівському, Більському та Сім’ятицькому повітах. Греко-католики ж, фактично, розпорошені по Польщі, особливо на заході та півночі.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас