Архів новин

Львівські електромережі на межі аварійності

Львівські електромережі одні з найстаріших в Україні. Із двох тисяч кілометрів ліній електропередач ВАТ „Львівобленерго” щороку оновлює лише 20 кілометрів, решта перебувають на межі аварійності. Технічний директор «Львівобленерго» Юрій Крижанівський каже, що саме це є основною причиною більшості аварійних відключень, які виникають у нашому місті.

За його словами, львівські електромережі експлуатують вже 90 років. Для того, щоб їх замінити і відповідно покращити якість електропостачання, потрібна спеціальна інвестиційна програма. „Коштів на одночасну заміну всіх мереж не вистачить. Їх треба було модернізовувати ще з радянських часів, але й тоді за це не бралися. І тільки тепер, два роки тому, „Львівобленерго” розпочало цю роботу”, – розповів Юрій Крижанівський. За його інформацією, модернізація мереж у Львові щороку коштує „Львівобленерго” чотири мільйони гривень.

Наразі підприємство замінило електромережі на площі Ринок, на прилеглих до неї вулицях, які ведуть до Галицького ринку, а також на вулицях Театральній та Вірменській. Однак, енергетики попереджають, що це від аварійних відключень львів’ян не вбереже. Адже застарілими також є і внутрібудинкові електромережі, модернізація яких є компетенцією ЖЕКів.

„Будинкові мережі також потребують заміни та реконструкції. Ми вже кілька разів зверталися до міської влади, щоб вона взялася за цю роботу. І завтра з цього приводу ми зустрічаємося з першим заступником міського голови”, – розповів Ю.Крижанівський.

Якщо місто не знайде, коштів на перебудову внутрібудинкових мереж, то енергетики обіцяють відмовитися від їх модернізації у центрі міста.
Загалом, як повідомив технічний директор «Львівобленерго», підприємство обслуговує близько 40 тисяч кілометрів ліній електропередач. Щороку заміни потребують близько тисячі. За найдешевшими підрахунками на це потрібно близько 150 мільйонів гривень.

У центрі Львова стабільного електропостачання можна й не очікувати?

ВАТ «Львівобленерго» несе відповідальність і повинно відшкодовувати споживачам електроенергії вартість побутової техніки, яка зазнала пошкоджень через перепади напруги. Проте, довести, що техніка зламалася з вини «Львівобленерго» досить важко. «Ні комп’ютери, ні холодильники через відключення електроенергії не страждають. Техніка ламається через «стрибки» напруги. Такі випадки бувають у зв’язку з пошкодженням електромереж. Якщо таке трапляється, ми намагаємося, або ремонтувати, або відшкодовуємо кошти за пошкоджену апаратуру. Але це має бути офіційно доведено, що поламка сталася саме внаслідок несправності електромережі», – зазначив сьогодні, 18 липня, під час прес-конференції технічний директор ВАТ «Львівобленерго» Юрій Крижанівський.

«Відповідно до законодавства, існує три категорії споживачів. Перша категорія живлення споживачів, для яких допускається аварійне знеструмлення на час автоматичного включення резервного живлення – кілька секунд. Друга категорія, коли резервне живлення включається шляхом перемикання, з виїздом оперативної бригади. Третя категорія, ті, що не мають резервного живлення. Допускається їх знеструмлення до однієї доби. Як правило, всі мешканці є третьої категорії. Тому підставою подавати до нас позов може бути, коли зафіксовано знеструмлення більше доби. Таке буває вкрай рідко. Споживачі повинні дбати про підвищення категорії.

Якщо є бажання отримати першу категорію, слід звертатися за технічними умовами, будувати собі резервну лінію. Тоді ми будемо нести відповідальність», – пояснив Ю.Крижанівський.

Загалом, часті перепади напруги, які спостерігаються у центральній частині міста, Ю.Крижанівський пояснює застарілими електрокабелями. «Відключення бувають – аварійні. Кабельні лінії у центрі є одні з найстаріших в Україні і їх треба міняти. Зараз ми змінюємо кабелі, які лежали 90 років, вони відпрацювали вже три терміни експлуатації», – додав він.

За словами Ю.Крижанівського, під час ремонту площі Ринок, тут були замінені практично всі електрокабелі. Однак, це не надто покращить ситуацію з електропостачанням. «Ми міняємо кабелі, які підходять до будинку, а потребують повної заміни всі внутрішньо будинкові електромережі. Ми неодноразово зверталися до мерів Львова з цією проблемою, але наразі вона не вирішена. Завтра буде зустріч з першим заступником міського голови з цього питання. Ми ставимо питання так: якщо місто не знайде коштів для того, щоб обновити внутрішньобудинкові мережі, включно до кожної квартири, то ми більше вкладати коштів у заміну тих кабелів не будемо», – наголосив Ю.Крижанівський.


Підприємці стурбовані виділенням лімітів на електроенергію

Підприємців хвилює проблема виділення лімітів на електроенергію. Про це йшлося під час «гарячої лінії» на тему «Проблеми в стосунках суб’єктів підприємницької діяльності і ВАТ «Львівобленерго» та шляхи їх вирішення”, передає ”Гал-інфо”.

Відповідаючи на запитання підприємця, який зателефонував на „гарячу лінію”, директор з маркетингу ВАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник сказав, що виділення лімітів на електроенергію для підприємств здійснюється згідно з прийнятою в 2005 році постановою Кабінету Міністрів, згідно з якою ліміти виділяються відповідно до договору електропостачальної компанії та підприємства. Договір укладається на початку року.
«Не від нас залежить зміна законодавства», - сказав Андрій Скрипник.

Для того, щоб змінити ліміти на електроенергію в бік збільшення чи зменшення, підприємство має упродовж розрахункового періоду подати заявку про зміну виділення лімітів – сказав Андрій Скрипник.


Більший тариф за електрику - менше проплат від населення

Зі збільшенням тарифу на електроенергію для населення на 25 відсотків, яке відбулося 1 травня, платежі трохи зменшилися, – про це повідомив 18 липня під час прес-конференції директор з маркетингу ВАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник, передає ЗІК

Проте, за його словами, зменшення проплат за спожиті послуги не набуло критичних розмірів. «Уже на сьогодні, за результатами червня, ми маємо стовідсотковий розрахунок, оскільки за травень розрахунки сягали 110%. Це свідомо відбувалося, бо споживач намагався заплатити за більшу кількість кіловат-годин за старими тарифами», – зазначив А.СкрипникНа 3 серпня призначено чергові збори акціонерів ВАТ «Львівобленерго»

Наступні збори акціонерів ВАТ «Львівобленерго» призначено на 3 серпня. Про це повідомив сьогодні, 18 липня, під час прес-конференції директор з маркетингу ВАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.
А.Скрипник пояснив ситуацію, чому на офіційному сайті «Львівобленерго» останні фінансові результати датуються 1999 роком, а вся подальша інформація є ніби втаємничена. «Результат фінансово-господарської діяльності товариства повинен пройти затвердження спостережною радою. У зв’язку з тим, що протягом трьох-чотирьох років не відбувається зборів акціонерів, ми не можемо давати легітимну, затверджену інформацію щодо фінансової діяльності», – зазначив А.Скрипник.
Щоправда, він відмовився давати свої прогнози щодо ймовірності проведення призначених зборів акціонерів.

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів