Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/07/11

Поки Львів готується до Євро, зі старовинних будинків відпадає унікальний декор — експерти

Напередодні Євро-2012 експерти фіксують загрозливий стан автентичної ліпнини на будинках центру Львова, внесеного до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Виділяючи кошти на підготовку до Євро, влада не поспішає рятувати історичні пам'ятки. А завтра може бути пізно…

Центр правових та політичних досліджень «СІМ» в рамках проекту «Завтра може бути пізно…» продовжує фотофіксацію аварійного стану декору будівель Державного історико-архітектурного заповідника м. Львова.

Волонтери таким чином хочуть врятувати архітектурні шедеври центральної частини Львова. “Наше завдання – привернути увагу широкого загалу та влади до катастрофічного стану пам'яток, зупинити їх руйнацію. Ми сподіваємося, що коли суспільство усвідомить вкрай загрозливі масштаби проблеми, влада не зможе їх так відверто ігнорувати”, – говорить Ярина Ясиневич, керівник програми моніторингу державної пам'яткоохоронної політики Центру «СІМ».

Пані Ясиневич також додала, що архітектурна спадщина Львова не тільки частина світового культурного надбання, а й головний ресурс економічного розвитку міста. Тому експерти Центру «СІМ» сподіваються, що в рамках підготовки до Євро-2012, влада віднайде кошти і на терміново необхідну реставрацію центральної частини Львова.

За результатами фотофіксації буде сформований і переданий пам’яткоохоронним структурам черговий перелік «хворих» будівель для організації фінансування реставраційних робіт.

Цей проект є другим кроком Центру «СІМ» по збереженню автентичної ліпнини на будівлях старого Львова. Перший був здійснений у 2010 р. за підтримки програми «Громадські зв’язки» та USAID і передбачав моніторинг аварійного декору зони ЮНЕСКО. 14 жовтня 2010 р. Центр «СІМ» відправив начальнику управління охорони історичного середовища Львівської міської ради перелік 33 будівель на 8 вулицях Львова, що потребують термінової реставрації. Ці дані можна використати для формування пропозицій щодо виділення коштів на проведення науково-проектних робіт зі збереження об’єктів культурної спадщини.

Окрім того, Центр «СІМ» звернувся до голови Львівської облдержадміністрації і міського голови Львова з проханням зобов’язати підпорядковані їм пам’яткоохоронні структури своєчасно формувати попередні показники проекту державного та місцевого бюджетів за бюджетними програмами, видатки яких передбачатимуться на виконання реставрації декору львівських кам’яниць, що перебувають в аварійному стані (науково-проектні роботи).

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас