Архів новин

Господарський суд Львівської області таки порушив справу про банкрутство „Львівсільмашу”

Господарський суд Львівської області відкрив справу щодо банкрутства ВАТ „Завод „Львівсільмаш”.

Про це повідомила голова спостережної ради ВАТ „Завод „Львівсільмаш”, начальник Львівського РВ Фонду держмайна України Наталія Горлач сьогодні під час прес-конференції.

„На сьогодні ми маємо справу про банкрутство заводу „Львівсільмаш”. За зверненням ТзОВ „Юридичне агентство „Юкон” порушено провадження по справі. На 15 листопада призначено проведення підготовчого засідання, на якому буде розглядатись питання призначення розпорядника майна”, — зазначила вона.

Справу про банкрутство розглядатиме Господарському суд Львівської області, головуватиме суддя Петрик.

Фірма „Юкон” стверджує, що „Львівсільмаш” заборгував їй за надання юридичних послуг 140 тис. грн., і що це відображено у відповідній угоді. „Слід наголосити, що на самому підприємстві згідно книг, які реєструють укладені договори, вхідну і вихідну кореспонденцію, не зафіксовано такої угоди”, — сказала Горлач.

„Відсутнє будь-яке попереднє врегулювання даного питання. При завершенні справи про банкрутство в 2006 році на рахунку заводу було понад 3 млн. грн. обігових коштів. Тобто якщо існувала така угода, яку пан Кобельник підписував, то не було жодних проблем розрахуватись”, — зазначила вона.

Горлач нагадала, що керівник „Юкона” Косенко вже як акціонер „Львівсільмашу” блокує передачу функцій управління до новообраного керівництва через Галицький районний суд міста Львова. Про рішення Галицького суду керівництво підприємства дізнається лише від виконавчої служби.

„Швидше за все ми будемо звертатись щодо перенесення розгляду таких питань до Франківського суду, оскільки місце розташування підприємства у Франківському районі. І чому саме йде прив’язка до Галицького суду, в нас дуже великі є питання. Є підозра, що співзасновниками фірми „Юкон”, окрім пана Косенка, є родичі голови Галицького суду”, — зазначила вона.

Колишній керуючий санацією „Львівсільмашу” Олег Кобельник продовжує утримувати в у себе атрибути управління, чим блокує роботу заводу. „На сьогодні Кобельником не виконано жодного доручення СР, хоча він зобов’язаний це робити”, — сказала Горлач.

Горлач пов’язує ситуацію навколо „Львівсільмашу” із діяльністю колишнього керівництва компанії „Украгромашінвест”. „Дії, які вчиняються щодо блокування нормальної діяльності акціонерного товариства ми розглядаємо в контексті діяльності по всіх акціонерних товариствах, які пов’язані з лізинговою компанією „Украгромашінвест”, — зазначила вона.

„Легітимним керівником лізингової компанії є Куликович, обраний в 2004 році. Всі документи, які підписані іншим представником, паном Калганом, вони Фондом не визнаються”, — сказала Горлач.

Наразі завод „Львівсільмаш” працює по три дні в тиждень, однак через відсутність атрибутів управління у керівництва заводу, виникають проблемі зі збутом продукції.

„Новий склад правління націлений на відновлення виробництва, модернізацію та соціальний розвиток колективу”, — зазначив під час прес-конференції голова правління ВАТ „Завод „Львівсільмаш” Віктор Захарченко.

Як повідомляло агентство, 19 жовтня цього року Галицький районний суд міста Львова за позовам акціонера „Львісільмашу” Володимира Косенка знову заборонив правлінню ВАТ „Завод „Львівсільмаш” здійснювати передачу функцій управління.

28 вересня акціонери ВАТ „Завод „Львівсільмаш” обрали головою правління ”Львівсільмашу” Віктора Захарченка.

2 серпня цього року Володимир Косенко як директор ТзОВ „Юкон” , яке надавало юридичні послуги „Львівсільмашу”, подав позов щодо банкрутства заводу. Перед цим (26 червня) він подав ще один позов — до Галицького районного суду міста Львова про визнання недійсними рішення загальних зборів акціонерів в частині делегування прав спостережній раді призначення виконуючого обов`язки голови правління і попоросив в цій же ухвалі, з метою забезпечення позову, заборонити відповідачам, ВАТ „Львівсільмаш” та голові СР, передачу печаток, штампів та інших атрибутів та функцій управління третім особам. Суд виніс відповідну ухвалу.

Перед цим, в червні цього року, ТзОВ „Метапрок”, яке було кредитором заводу, теж подавало позов щодо відкриття справи про банкрутство „Львівсільмашу”, але суд позов не задовольнив.

8 червня на зборах акціонерів „Львівсільмашу”, які відбувались внаслідок закінчення санації на цьому підприємстві, обрано спостережну раду і доручено їй призначити в. о. голови правління.

ВАТ „Львівсільмаш” створене 1996 року на базі однойменного заводу, заснованого у 1945 р. Спеціалізується на виробництві картоплекопалок, картоплесаджалок, оприскувачів різних типів, культиваторів, косарок.

Згідно з реєстром, оприлюдненим на зборах акціонерів ВАТ, контрольним пакетом акцій „Львівсільмашу” володіє лізингова компанія „Украгромашнівест”. Ще 16,3% акцій володіє чеська компанія Iceberg.

Наталія Горлач наголосила, що контрольний пакет акцій «Сільмашу» знаходиться у державній власності.

„Цей пакет (50% + 1 акція — „ПТ”) є у державній власності, оскільки учасником зборів, які відбулись 8 червня і 28 вересня, зареєстровано компанію „Украгромашінвест”. Є підтвердження ФДМУ, що даний пакет залишається у державній власності до прийняття рішення про приватизацію самої лізингової компанії”, — сказала Горлач.

„На сьогоднішні „Украгромашінвест” включене до переліку підприємств, які підлягають до продажу, але до врегулювання всіх питань з юридичної точки зору, статусу всіх підприємств, які були передані до статутного фонду лізингової компанії, такі кроки вчинятись не будуть”, — зазначила вона.

Вголос

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів