Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
04/07/11

У Львові урочисто відкрили пам’ятник розстріляним польським професорам

3 липня, у Львові у парку «Студентів» урочисто відкрили пам’ятник польським професорам, яких розстріляли нацисти на Вулецьких пагорбах у 1941р. Відкриття пам’ятника присвячене до 70-ї річниці цієї події.

В урочистостях взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, президент Вроцлава Рафал Дуткєвіч, Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало та інші високоповажні гості з української та польської сторін.

Освятили новозбудований пам’ятник владика Мечислав Мокшицький, архієпископ-митрополит Львівський Римо-католицької церкви, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданської єпархії Української греко-католицької церкви та отець Христофор Ганинець чину святого Василія Великого.

Потім відбулось покладання квітів від польської та української сторін. Завершили урочисту церемонію пісні у виконані львівського дитячого хору «Радуниця» та вроцлавського дитячого хору «Сто закутків світу».

Нагадаємо, ініціатива встановлення пам’ятника належить міському голові Львова Андрієві Садовому та президенту Вроцлава Рафалу Дуткєвічу.

Щоденний Львів

Коментарі  
Львів[11.07.04 16:10]
Львів професорів вбивство - розстріл польських вчених, викладачів вузів Львова зробив вранці 4 липня 1941 по Einsatzkommando цур besonderen Verwendung, спеціальний підрозділ поліції Третього рейху, після окупації Львова вермахтом.
В результаті агресії Німеччини та СРСР на Польщу у вересні 1939 року, окупації всієї території II Речі Посполитої Польщі вермахтом і Червоною Армією і створення 28 вересня 1939 кордону і пакт про дружбу між Третім Рейхом і СРСР, німецько-радянської окупованій польській території, Третій Рейх почав так звані. "Equity Intelligence" (німецький Intelligenzaktion), яка тривала з перервами до 1943 року, на адресу польської інтелектуальної еліти.
Злочини, які супроводжувалися мародерством. Заарештовано і страчений на професорів в своїх будинках твори мистецтва та інші цінні предмети, награбованих нацистами. У випадку з участю розграбовані будинки Професор Пітер Ментен. Джон грецьких і Тадеуша Островського, гестапо прийшло в два рази, другий раз арешту інших членів сім'ї. Заарештований дружини двох професорів також були вбиті.
26 липня 1941 був виконаний:

Професор Доктор Казімеж Бартель, 59 років, завідувач кафедри геометрії Львівська політехніка, в п'ять разів прем'єр-міністр Польщі.
Щоб не поляків!
Грищак[11.07.04 12:32]
Ніякого напису "польським", тим паче "єврейським", професорам на пам'ятнику нема - і не може бути. У 1941 році, коли Львів уже два роки перебував у складі тодішнього СРСР, це були "радянські професори" або "львівські професори". Дивує "історична безграмотність" львівських журналістів і прозахідних вчених грантоїдів.

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас