Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
24/01/05

«Я, Віктор Ющенко, волею народу обраний…»

Цей недільний день по праву увійде у нашу новітню історію як остаточна перемога помаранчевої революції, як перемога правди над кривдою, як день світлої надії у щасливе майбутнє України.

До парламенту Віктор Ющенко прибув разом із дружиною Катериною Чумаченко. У холі, де стояла почесна варта у козацьких строях, його зустрів Володимир Литвин.

Опівдні спікер Верховної Ради розпочав урочисте засідання з нагоди інавгурації Президента. В урядовій ложі – Леонід Кучма, а поруч із ним – перший президент України Леонід Кравчук. У ложі розмістилися також закордонні делегації. Костюм президента Латвії Вайри Віке-Фрейберги прикрашає помаранчева троянда. Коли звучать імена президента Польщі Олександра Кваснєвського і екс-президента Чехії Вацлава Гавела, зал вибухає особливими емоціями.

За мить – Віктор Ющенко стоїть за трибуною. Звучить Гімн України. Голова ЦВК Ярослав Давидович зачитує постанову про результати виборів президента України. А голова Конституційного Суду Микола Селівон каже, що В. Ющенко виконав усі законодавчі вимоги до президента: склав депутатські повноваження, не займається іншою оплачуваною роботою тощо.

«Я, Віктор Ющенко, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, дотримуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України в світі». В. Ющенко складав присягу на Конституції та Пересопницькому Євангелії.

Зал привітав нового Президента стоячи і аплодуючи. Правда, деякі депутати демонстрували байдужість та зневагу… Парламент почав скандувати: “Ющенко!”. Ярослав Давидович вручив Ющенкові посвідчення Президента, а голова Конституційного Суду передав йому президентські клейноди: ланцюжок, печатку президента та булаву. Хор заспівав «Боже великий, єдиний».

Після цього Віктор Ющенко займає почесне місце Президента в парламентському залі. А за трибуною з’являється виконуючий обов’язки Прем’єр-міністра України Микола Азаров і складає повноваження уряду. Говорить він ламаною українською мовою, розпочавши з недоречного запевнення, що в країні “усе спокійно”…

І знову Віктор Ющенко за трибуною. На початку промови Президент згадав, що мав честь стояти на цьому місці і як голова Національного банку, і як прем’єр-міністр, і як лідер фракції “Наша Україна”. “З цієї трибуни мені доводилося говорити солодкі і гіркі слова, бути в тузі й бути в дуже щасливих моментах, - каже В. Ющенко. – І кожного разу я піднімався на парламентську трибуну, як на риштування, тому що прагнув, щоб кожне моє слово зміцнювало наш великий дім – демократичну незалежну Україну! Я щасливий тим, що моя праця була не марною”.

За словами Ющенка, вчорашня подія «ще раз засвідчила – українська нація і українська держава відбулися».

Президент сказав, що хоче подати “свою руку кожному народному депутату, кожній фракції, кожному керівнику фракції” і закликав парламентаріїв до співпраці. “У нас є єдина мета – заможна демократична Україна. Я переконаний, для кожного народного депутата, який знаходиться в цій залі, – Україна є понад усе! Це хороший предмет нашої спільної праці. Я переконаний, що наша робота буде продовжуватися. Нам разом працювати з народом і заради народу”, – додав Ющенко.

Президент закликав усіх йти разом із ним на майдан Незалежності – “до громади, вона нас чекає, і будьмо разом!».

З парламенту Віктор Ющенко перейшов у Маріїнський палац. Перед будівлею вишикувалася почесна варта. Президент – він же Верховний головнокомандувач – привітав військових і пройшов до вітальної зали, де провів першу зустріч із керівництвом армії. Також у Маріїнському палаці уже після виступу перед сотнями тисяч українців на головній площі столиці В. Ющенко з дружиною дали прийом на честь глав зарубіжних держав, членів урядів, голів парламентів, послів іноземних держав, які прибули до України.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас