Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/01/05

Коли у Львові буде чисто?

Упродовж останніх місяців Львів захаращено величезними купами сміття.

Вже приблизно півроку ніхто його не вивозить. Не повідомляють, коли цю проблему нарешті владнають.

Нині найкритичнішою ситуація є у Франківському та Шевченківському районах, де вивозити відходи повинна приватна фірма “Абіо”. Власне, якщо вірити запевненням чиновників, то проблема й криється в тому, що ніким замінити це відоме в місті підприємство, а також катастрофічно бракує техніки. Ще донедавна “Абіо” вивозила близько 50 % загального обсягу сміття, тобто майже з половини території міста, тепер – лише 14%, оскільки фірма перебуває на межі банкрутства.

– Ми зробили все для того, щоб “Абіо” обслуговувала якомога менше районів, оскільки вона вкрай незадовільно надає цю послугу, – стверджує Ігор Базарник, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства.

“Газеті” не вдалося отримати пояснення критичної ситуації від представників “Абіо”, оскільки ні директора, ні його заступників упродовж дня не було на робочому місці.

Що ж до решти території нашого міста, то, за словами пана Базаринка, особливих проблем із вивезенням сміття немає. Гостро стоїть питання з відомчими будинками, проблемами яких міська влада не може перейматися, оскільки це – компетенція відомчих структур, а вони не поспішають передати зведені ними житлові фонди в комунальну власність міста. Насамперед це будинки в Рясне-1 і Рясне-2, де сміттям завалено всі контейнери та територію довкола них. Ігор Базарник розповів, що минулого тижня проводив наради з керівниками відомств стосовно цієї проблеми, проте практичної користі немає. Керівники скаржаться на брак техніки і те, що підприємства (“Автонавантажувач”, “Сільмаш”, “ЛАН”, “Електрон”) простоюють. Тому в міській раді розводять руками і кажуть, що не знають, як владнати ситуацію, оскільки не можуть обслуговувати тих будинків, мешканці яких не платять їм за це.

Стосовно ж решти території міста, то схоже, що мерія дасть раду з її очищенням. Як розповів Ігор Базарник, ситуацію вдалося частково врегулювати після того, як міськрада закупила два спецавтомобілі для комунального підприємства з вивозу сміття “Збиранка”. Ще чотири великовантажні сміттєвози повинні придбати до кінця лютого за рахунок коштів міського бюджету. Загалом Львову потрібно 28 великовантажних автомобілів. Наразі таких є 24, із них шість належать місту, решта – фірмам, багато з яких перебувають у складному фінансовому становищі. Зокрема, міські чиновники хочуть знову поставити на ноги фірму “Спецкомунтранс”, яка наразі обслуговує певні кооперативи та підприємства в Шевченківському районі. Сподіваються, що це підприємство вдасться реанімувати вже в першому кварталі цього року.

У міській раді вирішили серйозно взятися за будівництво сміттєпереробного заводу. Розмови про це тривають від осені минулого року. Незабаром оголосять тендер для відбору найкращої пропозиції спорудження заводу. Як розповів Ігор Базарник, нині вже є пропозиції від
10 організацій, зокрема й закордонних, адже міська влада чекає на чималі інвестиції. На будівництво такого заводу потрібно приблизно
50 мільйонів євро. Зрозуміло, така сума є нереальною не лише для міського, а й для державного бюджету.

– Ми сподіваємося лише на інвесторів. А далі буде спільна діяльність, щоб ці інвестиції повернути, – каже Ігор Базарник.

Чиновники ще остаточно не визначили місця розташування майбутнього сміттєпереробного заводу. Нині розглядають дві пропозиції – Грибовицьке сміттєзвалище й ТЕЦ-2. Проте від ідеї будівництва заводу на території старого сміттєзвалища, ймовірно, доведеться відмовитися, оскільки в ратуші бояться повторного загострення стосунків із мешканцями Грибовичів, котрі, нагадаємо, нещодавно блокували вивезення сміття. А на території ТЕЦ-2 є інженерне забезпечення, газ, вода та джерело електропостачання.

Під знаком запитання залишається проблема захоронення відходів. У міській раді вагаються: захоронити частину відходів, яку неможливо переробити, на Грибовицькому сміттєзвалищі чи збудувати нове, екологічно чисте. Втім замислитися над “доцільністю” використання старого звалища змушує ймовірність відновлення напруження з територіальною громадою Грибовичів.

”Львівсьа газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас