Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
28/02/05

Сам корупціонер!

За таким принципом з’ясовують стосунки дійові особи «енергетичного скандалу»

Народний депутат, голова львівського обласного осередку Української народної партії Олекса Гудима не втомлюється видавати компромат на комунальників. Спочатку був корупційний скандал з компанією “Енергоінвест”, заснованій на території комунального підприємства “Львівтеплоенерго”. За твердженням Олекси Гудими, свої частки в ній мали теща міського голови Любомира Буняка та мати директора МКП “Львівтеплоенерго” Ігоря Марчака. Після того Ігор Марчак дав прес-конференцію, в якій закинув Олексі Гудимі лобіювання інтересів однієї з іноземних компаній та причетність до приватизації “Львівобленерго”. Тоді Олекса Гудима спрямував проти Ігоря Марчака чергову порцію звинувачень у корупції. Ігор Марчак подав на Олексу Гудиму до суду. А той, своєю чергою, чекає висновків правоохоронних органів на свої звинувачення. Кореспондент “Високого Замку” зробила контрв’ю з Ігорем Марчаком і Олексою Гудимою.

Олекса Гудима: «Ми воюємо проти системи»

- Пане Олексо, які конкретні факти ви маєте проти Ігоря Марчака?

- Це корупційні схеми відмивання коштів у “Теплоенерго”. Не хочу передавати їх через пресу, бо буде непотрібний тиск. Депутати міськради, мої однопартійці, мають ті схеми. Але їх має розслідувати прокуратура і служба безпеки. Ми воюємо не проти окремих осіб, а проти системи. Спочатку я не хотів зачіпати фігури пана Марчака. Але потім зрозумів, що був би несправедливим, якби говорив про корупційні дії пана Буняка і залишив осторонь пана Марчака. Відповідати повинні всі.

- Згідно з підрахунками вашого однопартійця, депутата міськради Юрія Кужелюка, теща міського голови матиме з цієї установки півмільйона гривень прибутку на рік. Та Ігор Марчак заявив, що Юрій Кужелюк помилився у нулях – не 500, а усього п’ять тисяч. Оскільки статутний фонд “Енергоінвесту”, за його словами, становить 17 тисяч гривень, а не 17 мільйонів, як заявив ваш колега.

- Після того, як виник цей скандал, установку встигли продати структурі, яка має оборот 150 млн. грн. Тобто ні теща Буняка, ні мама Марчака вже не мають там акцій. Але це ще більше доводить, що вони й почали втікати з “корабля”. Виручені гроші віддали інвестору – компанії “Бейлайн”, щоб та не подавала до міжнародних судів.

- Вас звинувачують у тому, що лобіюєте “Бейлайн”…

- Я лише захищаю іноземні інвестиції.

- Кажуть, компромат проти Любомира Буняка ви хочете використати у власних політичних цілях?

- Не треба шукати простих причин у таких серйозних справах. Якщо мені принесли документальні підтвердження фактів корупції, я зобов’язаний діяти адекватно. Було відомо, що Любомир Буняк домагається високої посади у Києві, та я попросив владу не призначати його до закінчення слідства. Я не претендую на крісло керівника “Укртранснафти”, але й пан Буняк не достойний цього.

- А на крісло мера претендуєте?

- Судячи з моєї активності, таку ймовірність припустити можна. Однак УНП ще не сформувала своїх пріоритетів на 2006 рік. Правління партії має щодо мене інші плани.

- То, може, ви допомагаєте Андрію Садовому? Хоча він стверджує, що не мітить на посаду міського голови. Та всі ми знаємо риторику політиків, які до останку заперечують свої очевидні амбіції…

- Я вважаю Андрія Садового одним з претендентів на посаду міського голови. Але остаточне рішення партія прийматиме не раніше, ніж за півроку до виборів.

- Після ваших заяв міський голова Любомир Буняк мав би піти у відставку.

- Мабуть, поки грім не вдарить. Але грім ще не б’є. Слово – за правоохоронними органами. Крапки буде поставлено над всіма резонансними справами. Любомир Буняк заклав у бюджет 6 млн. грн. на побудову газопроводу високого тиску до парогазової установки, співзасновником якої є його теща. Тож мер згідно із законом про корупцію вчинив дії, які сприяють діяльності ТзОВ “Енергоінвест” та його тещі, а відтак незаконному отриманню прибутку. Це і є корупція. І навіть без втручання компетентних органів ці факти вже мали б призвести до автоматичної відставки. Але ми ще не є демократичною державою, і міський голова Львова не є демократичним. Тому доводиться діяти через прокуратуру, СБУ.

Ігор Марчак: «Відмитися» від того бруду дуже важко…»

- Якою, на вашу думку, є мета Олекси Гудими?

- Олекса Гудима сам неодноразово заявляв, що всі ці заяви є радше політичними. Іншими словами, скеровані на підготовку до виборів 2006 року. Та є ще й економічна мета. Сутичка почалася навколо ТзОВ “Енергоінвест”, а Олекса Гудима лобіював інтереси однієї зі сторін (просуває на львівській теплоенергетичний ринок компанію “Бейлайн”).

- Є думка, що у такий спосіб він розчищає дорогу до крісла міського голови своєму однопартійцю Андрію Садовому…

- Він і не приховує, що УНП висуватиме на посаду міського голови Львова свого представника.

- Вас також називають одним з можливих кандидатів на посаду мера. Можливо, вас просто вирішили “нейтралізувати”?

- Якщо такі чутки є, то хід Олекси Гудими зрозумілий. Людину, яку називають вірогідним кандидатом, будуть усіма способами нищити. Шкода тільки, що вони користуються чутками…

- У будь-якій цивілізованій країні після звинувачень у корупції мер мав би піти з посади. А корупція в усій цій історії таки проглядається…

- Посадовці завжди йдуть з посад, але при серйозних, правдивих звинуваченнях. Коли дійсно є докази і підстави. Наразі всі звинувачення з вуст Олекси Гудими були безпідставними. Спочатку йшли звинувачення перед пресою, а потім матеріали передавали у правоохоронні органи. В усьому світі спочатку розслідують справу, а потім оприлюднюють факти і лунають гучні звинувачення. Тут сталося навпаки.

- Чи правда, що компанію “Енергоінвест” уже встигли “під шумок” продати?

- Після скандалу на парогазову установку наклали арешт, і тепер вона у замороженому стані. Але до кінця року спробуємо знайти інвестора і запустити її.

- Як ви розцінюєте останні заяви Олекси Гудими, в яких він прямо звинувачує вас у корупції?

- Це реакція Гудими на мої заяви щодо нього. Він ображений і у пориві злості видав набір безпідставних звинувачень. На “Теплоенерго” йде нова хвиля перевірок прокуратури, СБУ і податкової, які й мають це довести. Мені ж нічого не залишилося, як подати до суду. Але це як у тому анекдоті, коли чоловікові кажуть, що його дочка гуляє, а у нього дочки немає. У політиці активно використовують брудні технології. У даному випадку Олекса оприлюднив найбрудніші звинувачення. “Відмитися” від того бруду дуже важко.

- Ви зустрічалися з Олексою Гудимою? Адже раніше працювали разом, мали нормальні стосунки…

- У нас була домовленість: якщо він робитиме якісь політичні заяви, то не буде торкатися господарки. Останні два роки, при колишній владі, з підприємства не виходили податківці, а зараз, коли влада помінялася, перевірки знову тривають.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас