Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
23/02/05

“Тихий” страйк нотаріусів

Приватні нотаріуси надалі не оформляють договорів купівлі-продажу.

Штиль на ринку нерухомості Львівщини триває.

Принаймні нотаріуси Львова та області й надалі не мають наміру реєструвати угоди про купівлю-продаж нерухомості, незважаючи на вчорашній дозвіл Міністерства юстиції України реєструвати водночас два договори – іпотеки та купівлі-продажу житла.

Причина непокори юристів проста: наразі не скасованого головного каменя спотикання – покладення на нотаріусів обов’язків податкових агентів, проти якого і виступили свого часу юристи. Щоправда, в день страйку вони не вчиняли жодних нотаріальних дій, а тепер обмеження стосуються лише оформлення угод щодо нерухомості.

“Для нас дозвіл Міністерства юстиції не приніс жодних змін”, – повідомила голова Асоціації приватних нотаріусів Львівщини Вікторія Юзва. За словами пані Юзви, зміни стосуються лише процедури купівлі-продажу житла у кредит. Зараз її спростили, відтак процес оформлення забере з кишень громадян на 500-600 гривень менше.

“Дуже добре, що процедуру спростили. Проте ми з дня на день чекаємо на зміни в Законі “Про податок з фізичних осіб”, – говорить пані Юзва. – Однак питання щодо відтермінування статей 11, 13 і 14 цього закону навіть не внесено до регламенту сесій Верховної Ради України”. Втім нотаріуси володіють інформацією, що ці статті найближчим часом таки переглянуть.

Нотаріуси сподіваються. А тим часом угоди відтерміновують на невизначений час. “Ми здійснюємо нотаріальні послуги. Але що стосується нерухомості, мусимо пояснювати клієнтам, що не можемо цього робити. Мені соромно дивитися людям в очі, але змушена повертати їх і казати, щоб вони прийшли пізніше, коли закон буде переглянуто. А коли настане це “пізніше” – невідомо”, – додала пані Юзва.

Загалом нотаріуси вважають неприйнятним не лише те, що на них покладено обов’язки податкових агентів. Сама ставка у 13% є невиправдано високою. “У законі не передбачено жодних пільг або відтермінувань. Однак є категорії населення, які просто не в змозі платити податки в такому розмірі”, – говорить голова Асоціації приватних нотаріусів.

Тим часом прогнози нотаріусів невтішні. За словами Вікторії Юзви, “якщо Верховна Рада й далі нічого не робитиме, то це викличе не просто затишшя на ринку нерухомості. У сільській місцевості ніхто не захоче законодавчо оформляти на себе подаровані чи успадковані помешкання, адже це стане просто невигідним”.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас