Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
21/02/05

Люди Олійника

Минулої п’ятниці голова ЛОДА Петро Олійник подав на розгляд Кабінету Міністрів України список кандидатур на посади голів районних державних адміністрацій, згідно з яким на керівників районів рекомендовано шість членів УНП, п’ять – НРУ, по два члени – КУН і “Наша Україна”, по одному члену від партій ВО “Свобода”, “Батьківщина”, ХДС, УРП “Собор” та один кандидат позапартійний.

Несподіванкою стало призначення Ростислава Новоженця на посаду голови Яворівської РДА. Нагадаємо, до цього часу лідер львівських “уерпістів” стояв в одному ряду з тими, хто відверто критикував кадрову політику нового губернатора. Він неодноразово наголошував, що на Львівщині “засадничо неправильно йде підбір кадрів”, і вимагав, щоб побудова владної вертикалі в регіоні відбувалася згідно з квотами. Крім того, пан Новоженець активно переконував у доцільності залучення до виконавчої гілки влади представників ЛОО УРП “Собор”, які в цьому випадку претендували на посади голів держадміністрацій двох районів. До речі, на керівника Яворівської РДА пан Новоженець пропонував свого однопартійця Володимира Сичака.

У коментарі “Газеті” голова ЛОО СПУ Євген Таліпов, у якого віддавна сформовані “теплі” стосунки з Ростиславом Новоженцем, спершу зазначив, що навіть не знає, як це призначення прокоментувати. За його словами, вже подейкують, що мешканці Яворівщини на знак протесту готові розпочати пікети й не пустити пана Новоженця виконувати свої обов’язки, “як це зробили у 1998-1999 роках працівники підприємства, котре він очолював”.

– Це ж узагалі неприпустимо призначити на Яворівщину, де є СЕЗ, людину, яка не розуміється на економіці, – стверджував він. – Нехай ображається, але я дуже добре знаю, за що його звільнили з посади керівника заводу та які зловживання посадові особи там чинили.

Лідера львівських соціалістів не менше обурює факт, що пан Новоженець має наміри суміщати посаду голови ЛОО УРП “Собор” і керівника РДА. На його думку, це неможливо, адже “для початку треба розгребти всі проблеми Яворівщини”. Тим часом самих соціалістів при розподілі посад голів РДА повністю зігнорували. Наразі пан Таліпов сподівається відвоювати для Ігоря Грищука крісло голови Буської РДА. Принаймні він пообіцяв обов’язково порушити тему непрозорого призначення кадрів на Львівщині у вівторок під час зустрічі з Олександром Морозом.

Претензії є й до інших пропонованих губернатором кандидатур. Так, депутати Мостиської районної ради на чолі з головою Ігорем Стециною продовжують протестувати проти призначення на посаду голови місцевої райдержадміністрації Івана Давидяка, який під час виборів очолював районний виборчий штаб Віктора Ющенка.

Про загострення ситуації свідчить той факт, що депутати райради розпочали збирати підписи на підтримку іншого кандидата – Івана Куп’яка, про якого говорять, що він “більше заслужив на цю посаду”. Зважаючи на те, що близько 60 депутатів із 66 підписалися на підтримку його кандидатури, цілком прогнозованим є те, що пан Давидяк одразу після призначення отримає недовіру.

Сам Іван Давидяк вважає, що жодного протистояння не варто очікувати. У коментарі “Газеті” він запевнив, що для того, аби висловити недовіру, потрібно мати суттєві підстави, яких просто немає. За його словами, проблема полягає в тому, що деякі депутати перебувають під впливом голови райради Ігоря Стецини. Як відомо, ворогують вони віддавна. Нагадаємо, голова ЛОО УНП Олекса Гудима також зазначав, що боротиметься за відставку Ігоря Стецини, “якому не місце в новій владі”.

– Щодо Івана Куп’яка – тут проблем немає, бо ми і так одна команда, – зазначив Іван Давидяк. – Зараз лише очікую відповідного указу про призначення, щоб розпочати працювати.

Проблеми є також і на Самбірщині. Минулої п’ятниці до Львова прибула делегація з 20 голів сільських рад цього району, які висловлюють своє невдоволення ймовірним призначенням на голову Самбірської РДА представника “Батьківщини” Василя Паховчишина. Згідно з повідомленням “ЗІК”, сільські голови цього району вважають, що за своїми професійними характеристиками пан Паховчишин, який досі був начальником ЖЕКу в селі Ралівці, збитки якого становили 97 тис. гривень, не здатен керувати районом.

Голова Львівського осередку ВО “Батьківщина” Іван Денькович вважає приїзд голів сільських рад звичайнісіньким фарсом, яким керував один із голів, член партії СДПУ(о). На його думку, такі особистості тепер узагалі не мають права заходити на поріг облдержадміністрації.

– Усі політичні сили цього району підтримують Василя Паховчишина, – зазначив він. – Одразу після цього в Самборі відбувався мітинг на його підтримку, а в понеділок уже очікують приїзду представників усіх політичних сил району до Львова, щоб відстояти це призначення на зустрічі з керівництвом ОДА.

Загалом Іван Денькович не цілком задоволений розподілом посад голів райдержадміністрацій. За його словами, “Батьківщина”, крім Самбірської РДА, претендувала на Перемишлянську та Сколівську, тобто розраховувала на більше, ніж отримала.

– Наші люди погодилися на посади перших заступників у цих районах, – зазначив він. – З одного боку, я задоволений, але вважаю, що виділена для нас квота – дуже мала.

Усе ж пан Денькович не втрачає надії. За його словами, частину запропонованих губернатором кандидатур, ймовірно, не затвердить Кабінет Міністрів.

– Так не може бути, щоб люди, займаючи відповідальні посади, не мали навіть вищої освіти або мали проблеми із законом, – зазначив він. – Думаю, не всі пройдуть затвердження, відповідно, представники ВО “Батьківщина” матимуть змогу зайняти їхні місця.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас