Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
06/02/05

Високий Замок Буняка

Вже до кінця цього року у Львові мають розпочати відбудову Високого Замку. Принаймні, так обіцяє міський голова Любомир Буняк. Вчора міськвиконком вже вибрав замовника робіт – львівське управління капітального будівництва. Із проектною установою мають визначитися у найближчий період, адже до 750-річчя міста мер сподівається відновити бодай одну вежу Замку.

Взагалі ж, за баченням пана Буняка, після закінчення усіх робіт на території відновленого Замку має бути сучасна інфраструктура: кафе, кіоски, ресторани, заклади торгівлі, музей, можливо, філіал картинної галереї - словом, цілий туристичний центр. „Це - найкраща ідея за останні 50 років, - вважає пан Буняк – у Києві відбудують Десятинну церкву, а у Львові я відбудую Високий Замок”.

Щоправда, ентузіазм пана Буняка не поділяють львівські реставратори та архітектори. Критикують не саму ідею, а занадто форсовані методи її втілення. Реставратори вважають, що мер просто не розуміє масштабів роботи, які необхідні для відбудови Замку і що такий унікальний комплекс не можливо дослідити за кілька місяців, навіть за кілька років. Бо попри те, що досі у Львові було багато досліджень на території Високого Замку, усі вони проводилися у різні періоди й у різних установах, і досі немає комплексного узагальнення зібраних матеріалів. Більше того, нині не можна навіть стверджувати, якого саме замку руїни залишилися: замку Лева, Данила чи Казиміра. Тому серед місцевих фахівців сьогодні точиться дуже багато дискусій навколо цього об’єкту: яким він був, де саме він був, як виглядав.

Усі роботи на території замку, схоже, оплачуватимуться із бюджету, а не з кишень „усіх національно-свідомих українців спонсорів”, як це першочергово планувалося мерією. Так, згідно із розпорядженням Кабміну (від 14.01.2005 року), із 18 мільйонів гривень, передбачених на дослідження й відбудову Високого Замку протягом 2 років, позабюджетних лише 400 тисяч. Відтак, кажуть реставратори, однозначно потрібно досліджувати Високий Замок, робити його хорошим туристичним об’єктом, експонувати, відновлювати на його території благоустрій. Але про відбудову говорити лише після справді детального і фахового дослідження, аби виділені гроші не закопати у землю.

Львівські реставратори пояснили, що відновлення львівського замку не можна порівнювати із відновленням інших пам’яток культур, які були зруйновані у часи II світової війни. Мовляв, занадто багато різних епох та культур пережив Замок, на його території можна знайти ще й залишки Трипільської культури. Відтак, фахівці відверто побоюються, що через нав’язливе бажання будь що і якомога швидше презентувати світу відбудований Замок, цінні археологічні та історичні матеріали можуть назавжди залишитися не виявленими.

Натомість подібні думки фахівців пан Буняк вважає непотрібним затягуванням справи. А тому, пояснив „Поступу” міський голова: „Ніхто ж не заперечує: у процесі будівництва там можна й ще щось розкопати. Але однозначно ніхто не досліджуватиме те, що вже копано-перекопано, не будемо ж ми докопуватися до ядра землі. Чи був там 1 замок, чи 5 чи 10, яка різниця? Треба відновлювати те, що було останнє зруйновано, а не те, що було першим збудовано”.

Також, мер дорікнув критиканам, котрі не виказують своїх думок йому у вічі і порадив усім не вдоволеним відверто висловлювати свої бачення. Позаяк, сказав він, „усі підлеглі не можуть натішитися співпрацею зі мною, як із демократичним посадовцем”.

А взагалі, мер запевнив, що не зважає на подібні закиди фахівців у свій город, позаяк розцінює їх, як заздрість тих, хто не спромігся породити подібної ідеї. „У нас багато людей, котрі за усе життя не збудували навіть собачої будки, а гавкають більше, ніж потрібно”, - сказав він.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас