Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
21/03/05

БК „Львівська політехніка”перемогла у західноукраїнському дербі

Міжнародні гросмейстери Василь Іванчук (Львів) і Наталка Жукова (Херсон) вдруге поспіль стали володарями призу “Шаховий гетьман” - у номінації кращих шахістів і шахісток України.

У голосуванні брали участь лише гросмейстери (44 особи). Іванчук набрав у підсумку 420 очок і випередив львів’янина Андрія Волокитіна (300). Далі місця посіли Олександр Мойсеєнко (Харків) і Сергій Карякін (Сімферополь), а екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов став лише шостим. У жінок Жукова (276 очок) випередила свою землячку Інну Гапоненко і екс-львів’янку Катю Лагно.

У багатьох видах мистецтва (кіно, балет, література тощо) та спорту існують традиційні щорічні нагороди, здобуття яких є дуже престижним для його лауреатів. У шахах найпрестижнішим титулом (окрім, звичайно, звання чемпіона світу) вважається приз “Оскар”, який вручають з 1968 року. Днями мають назвати володаря шахового “Оскара-2005” - кращого шахіста року.

Його почали визначати журналісти, які пишуть на шахові теми і належать до Міжнародної асоціації преси - АІПС. Організатором цього задуму став іспанський журналіст Хорхе Пуч, який замовив нагороду і вручив її лауреатові. А через те, що Хорхе був каталонцем, то й призи мали іспанське походження. Спочатку п’ять разів це була фігурка селянина на мулі (щось на зразок Санчо Панси); 1973 року - ведмежатко біля дуба (стоїть таке на мадридській площі): а потім 15 років - срібна дівчина під парасолькою (майже копія тієї, що прикрашає відомий фонтан Барселони)...

На жаль, 1989 року Х. Пуч загинув у автокатастрофі, а разом з ним зникла й традиція. П’ять років не було ентузіаста для відновлення конкурсу, поки до цієї ідеї не звернувся московський журнал “64” шахматное обозрение”. Іспанський колорит “Оскара” змінився на російський - призом стала статуетка, що символізувала красуню-Москву. Потім ним став образ “Зачарованого мандрівника” М. Лєскова. З дня заснування приз отримали семеро супергросмейстерів: Борис Спаський - двічі, Роберт Фішер - тричі, Анатолій Карпов - 9 разів, Віктор Корчной - 1, Гаррі Каспаров - 11, Вішванатан Ананд - 3 і Володимир Крамник - 1.

На жаль, на той шестирічний період (1989-1994), коли приз не присуджували, випали роки найвищих успіхів львів’янина Василя Іванчука, наприклад, у 1989 і 1991 роках він вигравав супертурніри у Каспарова та інших суперзірок і, безперечно, претендував би на престижний приз. Але й так кращий український шахіст постійно потрапляє до першої десятки, що є підтвердженням його високої шахової і творчої репутації.

За роки присудження “Оскара” до перших десяток потрапляли чотири львівські гросмейстери, а першим з них став Леонід Штейн (1971), який на той час й переїхав до Києва, та все ж свої найвищі досягнення завжди пов’язував зі Львовом. 1977 року на найвищому, як дотепер, місці серед львівських шахістів опинився Олег Романишин, який того року виграв чимало престижних турнірів і поступився в опитуванні лише чемпіонові світу А. Карпову та претендентові на це звання В. Корчному. Найчастіше ж до списку лауреатів потрапляв Олександр Бєлявський - вісім разів (упродовж 80-х років), посідаючи у 1984 році найвище місце - четверте.

Останні десять років до опитування запрошують і автора цих рядків, який цьогоріч скерував до редакції “64” таку десятку кращих за 2004 рік: 1. Ананд, 2. Леко, 3. Іванчук, 4. Крамник, 5. Каспаров, 6. Адамс, 7. Топалов, 8. Грищук, 9. Касимджанов, 10. Волокитін.

Лауреатів не обов’язково мають обирати серед володарів найвищих рейтингів, враховують не тільки спортивні, а й творчі досягнення, зважають і на симпатії.

Переможець Шахової Олімпіади та чемпіон Європи Василь Іванчук щойно - 18 березня - відзначив свої 36-і уродини за шахівницею в Монако, де проходить традиційний міжнародний турнір 14 th Aeindfold and Rapid (19-31 березня). Тут 12 гросмейстерів екстракласу за системою “кожен з кожним” грають мікроматчі по дві партії - одна “наосліп”, друга - у режимі швидких шахів. Успіх у цьому змаганні дозволить його переможцю претендувати на шахового “Оскара-2005”. Сподіваємось, що серед його лауреатів зустрінемо й львів’ян.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас