Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
21/03/05

«Аеропорт без натяку на людські умови»

Якщо про жінку складають перше враження за її одягом, то про місто – за його аеропортом чи вокзалом.

Гості міста (багато з яких іноземці), які прилітають до Львова, на жаль, мають неприємне враження від перших кроків з трапа літака. Львівський аеропорт – це убогий пам’ятник радянській провінційності і несмаку. І не тільки на фоні комфортабельних, з усіма зручностями західних аеровокзалів, а й з точки зору здорового глузду...

Саме приміщення аеровокзалу потребує серйозного переобладнання і розширення. Воно тісне і незручне, що очікування перетворюється на справжню муку. Чекати свого рейсу доводиться стоячи, сидінь - раз-два та й по всьому. Про комфорт говорити не доводиться. Туалету в залі очікування немає – до нього треба “чесати” метрів з двісті, через скверик. Туалет не безплатний, за 50 копійок. А між тим люди, які заплатили за квиток на літак чималі гроші, повинні мати всі зручності. І, зрозуміло, відвідування туалету має бути безкоштовним.

Окрема тема – панно хрущовських часів на стінах аеропорту. “Кращий” приклад соціалістичного реалізму: робочі і колгоспники, колосся пшениці, свійські тварини. Таке враження, ніби ти перенісся років на тридцять назад. Хоча екс-директор аеропорту Леонтій Загрева у розмові з кореспондентом здивувався, чим можуть не подобатися “розписи” на стінах аеровокзалу. “Та їм ціни немає, це ж пам’ятка архітектури”, - каже він. Як кажуть, про смаки не сперечаються. Але, думаю, в іноземних туристів цей “безцінний твір” асоціюється лише з часами Радянського Союзу. Може, цьому панно місце в якомусь музеї? Крім того, немає всередині аеровокзалу ні віконечка довідкової служби, ні пункту обміну валюти. Не кажучи вже про те, що немає де випити кави, чекаючи на літак. Та й сам фасад є непривабливим, сірим.

Свого часу говорили про кардинальну реконструкцію Львівського аеропорту. В нього хотіли вкласти гроші, але потім ці розмови вщухли. Між тим, приміщення аеропорту потребує великих інвестицій.

Дізнатися думку керівництва з цього приводу не вдалося – директор аеропорту Володимир Широкий був небагатослівним. Поговорити з ним вдалося лише телефоном – від особистої зустрічі він відмовився, зіславшись на зайнятість, і кинув слухавку. У короткій розмові з директором здалося, що його все влаштовує. А от люди, які чекали на рейс з Варшави, мають цілком іншу думку. Кореспондент поспілкувалася з кількома з них і від жодного не почула схвального відгуку про Львівський аеропорт. “Невже нашій владі наплювати на те, що думають про Львів туристи? - каже пан Михайло. – У них же зникне будь-яке бажання приїжджати до нашого міста. Але ж Львів міг би заробляти на іноземних гостях великі гроші. Йдеться не лише про відсутність комфорту у приміщенні аеропорту, а й про рівень культури та фаховості його працівників. Якісь вони непривітні, неусміхнені. Я тут вже вдруге за останні півроку зустрічаю іноземного партнера. Минулого разу довелося прочекати його після приземлення літака близько години. Коли гість вийшов (чи не останнім), виглядав шокованим і збентеженим.

Виявляється, під час митного контролю йому вручили декларацію українською мовою і не пояснили, як її заповнювати (очевидно, персонал не розмовляє англійською). Добре, що знайшовся пасажир, який знав англійську і пояснив, як треба заповнювати. Цю декларацію довелося заповнювати на коліні у тісній кімнатці. До того ж, розповів іноземний гість, з нього взяли двадцять доларів і не пояснили, за що. Він припускає, що це медична страховка, бо йому дали якийсь дивний папірець. Але ніде раніше (а він часто літає) з нього не брали такої плати”.

Неприємні враження Львівський аеропорт справив і на польського підприємця Яна Копку. Він прилетів до Львова кілька днів тому, коли почав танути сніг. На летовищі, виявляється, як і в усьому місті, не прибирали. “Вийшов з літака просто у болото, - скаржиться Ян Копка. – Обшарпаний “автобус”, в якому пасажирів везуть від літака до аеровокзалу, більше б підійшов для перевезення худоби. Там страшенно смердить. А коли перед митним постом видають декларацію, нема де сісти, щоб її заповнити. Люди дезорієнтовані, ніхто нічого їм не пояснює. Цю декларацію можна було б заповнити у літаку, де б стюардеса пояснила, як це правильно зробити. Митники в аеропорту питають, скільки ти маєш грошей. Кредитна картка не враховується. Хоча більшість людей, які приїжджають з-за кордону, мають у кишені тільки дрібні гроші і послуговуються “кредитками”. Але митники вимагають показати саме гроші. Не подобається мені, як в аеропорту ставляться до людей. Ніхто не усміхається, тебе зустрічають похмурі обличчя. Ти не знаєш, за що треба платити, за що не треба. У пасажирів складається негативне враження не тільки про працівників аеропорту, а й загалом про Україну. Зал очікування теж не додає позитивних емоцій. Потім – зустріч з нахабними, безкультурними таксистами. Треба якось унормувати їхні тарифи, адже вони беруть у три рази дорожче. Ще одне неподобство – в залі аеропорту немає туалету (взагалі, в Україні є проблема з громадськими туалетами). Пам’ятаю, якось мій літак запізнювався, і я переживав у залі очікування страшні хвилини… У Львівському аеропорту немає жодного натяку на людські умови. Нема де випити кави чи перекусити. Ті кілька сидінь, що є, зайняті таксистами. Цю систему може зрозуміти тільки людина, яка живе в Україні. А коли хтось приїжджає з-за кордону – для нього це страхіття. Україна хоче будувати шлях в європейські структури. Але з такими аеропортами цього не зробити”.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас