Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
26/04/05

У Львові буде свій ”Вест Пойнт”

Майбутні зміни у системі військової освіти в Україні перетворюють Львівщину на національний центр підготовки офіцерів для сухопутних військ. Всі шанси стати єдиним навчальним закладом, який готуватиме таких офіцерів, має Військовий інститут ”Львівської політехніки”, а єдиним місцем, де майбутні офіцери сухопутних військ складатимуть вступні іспити, стане Яворівський полігон. Такі пропозиції прозвучали на засіданні колегії Міністерства оборони України за участі міністра Анатолія Гриценка, - повідомляє інтернет-видання ”КуПол”. Так що у Львові буде український ”Вест Пойнт”.

Майже остаточне рішення зробити саме Військовий інститут ”Львівської політехніки” єдиним вищим навчальним закладом, який готуватиме офіцерські кадри для сухопутних військ Збройних сил України було ухвалено після трьох місяців жорсткої конкуренції львівського ВНЗ з Одеським інститутом сухопутних військ. Нинішнє командування ЗСУ обрало львівський інститут як такий, що має досить непогану матеріальну базу для підготовки фахівців тактичного рівня, тобто ланки командир взводу, командир роти, командир батальйону, - повідомив керівник прес-центру Західного оперативного командування Олександр Поронюк. Крім цього, за словам Поронюка, вагомим аргументом на користь саме Військового інституту ”ЛП” став Яворівський полігон, який уже давно працює як Міжнародний центр військового співробітництва.

Нині Військовий інститут ”Політехніки” готує фахівців 30-ти спеціальностей. Це переважно військові журналісти, військові перекладачі, топографи та офіцери-психологи, які мають працювати з особовим складом військових як у повсякденному житті, так і в екстремальних ситуаціях. Натомість, за словами керівника прес-центру ЗОК, після реорганізації навчальний заклад готуватиме офіцерів усіх профілів, тобто командної ланки, тилової ланки і підрозділів забезпечення. Вочевидь, через це доведеться навіть шукати додаткові казарми для проживання студентів за рахунок львівського гарнізону.

Водночас перетворення Яворівського полігону на єдиний плацдарм для складання іспитів кандидатам на вступ до вищих військових навчальних закладів (крім закладів льотного профілю) унеможливить таке явище, як протекцію під час вступу, - вважають військові. За словами керівника прес-центру ЗОК Поронюка, іспити абітурієнт складатиме незалежній викладацькій комісії, а оглядатиме його незалежна медична комісія. Обидві не підпорядковуватимуться керівникам певних навчальних закладів. До того ж навряд чи хтось із Харкова, наприклад, приїде в Яворів відстоювати інтереси певного вступника.

Прогнозують, що цього року на Яворівський полігон прибуде від 2,5 до 3 тисяч абітурієнтів. Вони житимуть у наметах, іспити складатимуть на полігоні, одне слово, умови їх життя будуть максимально наближеними до польових. ”Якщо раніше майбутні офіцери приходили у навчальні заклади і складали українську мову чи вищу математику як звичайні абітурієнти, то тепер вони робитимуть це в умовах своєрідного ”природного добору”, аби відразу побачити реальну армію. Це піде лише на користь офіцерському складу”, - каже Поронюк.

Керівник прес-центру ЗОК також зазначив, що у молоді щоразу зростає інтерес до військових професій. На його думку, цьогоріч конкурс у військовий інститут буде не меншим як 5 осіб на місце. Враховуючи нинішню ситуацію, це легко зрозуміти, адже майбутній офіцер живе на повному державному забезпеченні, а після закінчення ВНЗ гарантовано отримує роботу. Зарплатня лейтенанта становить 1100 гривень, ще стільки ж він одержує, щоб влаштуватися на майбутньому місці служби. Втім, каже пан Поронюк, такі витрати держави на молодих офіцерів виправдані. Адже військовий собі не належить, а його сім`ї доведеться звикати до того, що вона його майже не бачитиме.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас