Фінанси

На головну Архів новин
14/04/05

Реабілітація “Шахтарем” після Стрия

Зважаючи на незаслужену поразку “Карпат” у принциповому матчі 22-го туру чемпіонату України з футболу в першій лізі в Стрию проти тамтешньої “Скали”, перед наступним поєдинком “зелено-білих” – удома із “Шахтарем-2” – виникали певні побоювання.

Насамперед вони стосувалися того, чи не зламала команду поразка в Стрию і чи не зневірилися футболісти у власних силах, а відтак чи актуальною залишається мета виходу у вищу лігу. Домашня гра “карпатівців” проти другої команди “Шахтаря”, на щастя, продемонструвала, що ці побоювання були зайвими, і львівський клуб надалі піднімається з низів. Якщо говорити коротко, то протистояння з донеччанами можна назвати найкращою офіційною грою “Карпат” цього сезону. Якби нашій команді щастило з реалізацією гольових моментів, то підсумковий рахунок зустрічі міг би бути просто-таки розгромним, а так – скромні 1:0.

Уже з перших хвилин зустрічі “Карпати” нав’язали гостям свою гру, практично не випускаючи “гірників” з їхньої половини поля. Найактивнішим у атаці львів’ян на початку матчу був бразилець Батішта, який, утім, не реалізував декількох слушних нагод, щоб відкрити рахунок. Також два непогані шанси мав Платон. Однак у першому епізоді просто чудово зіграв воротар гостей Лазарчук, витягнувши м’яч із “дев’ятки”, а в другому вже Платонові забракло точності. Лазарчукові довелося дуже активно вступати у гру і на 38-й хвилині. Кіпер “Шахтаря-2” відбив шкіряну кулю з-під перекладини після гарматного удару Шмакова.

А на початку другого тайму господарі таки відкрили лік голам. Передача Сахна на 47-й хвилині матчу знайшла в центрі штрафного майданчика Фещука, який потужно та влучно пробив низом.

Після гола “Карпати” послабили тиск на ворота гостей. Тож “Шахтар-2” зумів дещо ативізуватися в атаці. Однак нічого по-справжньому гострого біля воріт “зелено-білих” створити так і не вдалося.

Варто звернути увагу на дуже неприємний епізод, який трапився на 80-й хвилині матчу. Мабуть, найактивнішого в цій грі Сучкова, який дуже стрімко проходив центром, грубо збив Антонюк. Травма виявилася такою серйозною, що “карпатівець” не зміг навіть покинути поле самотужки – його винесли на ношах і потім одразу ж зі стадіону відвезли на рентген. Як повідомили “Газету” вчора у прес-службі “Карпат”, найгірші побоювання, на щастя не справдилися – перелому в Сучкова немає, однак участь білоруса в наступному поєдинку “Карпат” у Луганську проти “Зорі” – під великим питанням. Окрім цього, в Луганську не зіграє й Олег Тимчишин, який пропускатиме цей матч через перебір жовтих карток. Вочевидь, як і в зустрічі з “Шахтарем-2”, у протистоянні із “Зорею” ворота знову захищатиме не Тлумак, а Богдан Шуст. У капітана команди – великий палець руки в гіпсі.

Загалом позитивне враження від гри “Карпат” у матчі проти “Шахтаря-2” дещо зіпсувала післяматчева прес-конференція. Вона почалася з того, що головний тренер львів’ян Юрій Дячук-Ставицький доволі агресивно почав повчати представників ЗМІ, як “правильно” потрібно висвітлювати “карпатівську” тему. Юрія Михайловича обурює те, що “Карпати”, які за п’ять турів другого кола зуміли набрати 12 очок, коли пропустили один випадковий гол у Стрию, почули на свою адресу надзвичайно багато критики. Цікаво, що за словами Юрія Дячука-Ставицького, футболісти прийшли до нього з ультиматумом: “Якщо про нас так писатимуть, то ми взагалі не будемо грати”. Вдосталь “поплакавшись” і поскаржившись присутнім на свою нелегку долю, головний тренер “Карпат” усе-таки поділився враженнями від матчу. “Була дуже добра гра, особливо в першому таймі, – зазначив Юрій Михайлович. – Наша команда продемонструвала непоганий футбол. Навіть зважаючи на те, що це “весняний футбол” і ще немає зрілої гри. Щоразу гратимемо краще. Ми мали чимало моментів. Батішта, як і у Стрию, не використав своїх моментів”.

Наставник “Шахтаря-2” Микола Федоренко зауважив, що Львову просто необхідно мати команду, яка грала б у вищій лізі. Стосовно поєдинку він зауважив, що, попри поразку в цьому протистоянні, задоволений діями своїх підопічних. “У цьому матчі досвід і майстерність відіграли головну роль, – зауважив пан Федоренко. – У таких поєдинках мої гравці набувають неабиякого досвіду”.

За перебігом двобою “Карпат” із “Шахтарем-2” спостерігав і один із найодіозніших тренерів України – наставник луцької “Волині” Віталій Кварцяний. Він у розмові з кореспондентом “Газети” не приховував мети свого приїзду до Львова. “Коли випадає вільна хвилина, приїжджаю подивитися на матчі “Карпат”, – зазначив Віталій Володимирович. – Намагаюся відстежувати перспективних футболістів у нашому регіоні”. Наставник луцької команди також відверто зізнався, що “на його олівець” уже потрапили декілька “карпатівців”, однак називати імена цих гравців відмовився.