Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
30/05/05

Тариф на воду - 1,15

Після рішення судів трьох інстанцій із приводу тарифів на водопостачання саме стільки повинні платити за нього мешканці нашого міста. Тим паче, як вдалося з`ясувати ”Самопомочі”, законно у Львові ціни на воду востаннє піднімали 2002 року.

Як з`ясувалося, єдиним чинним документом про тарифи на водопостачання у Львові є старе рішення міськвиконкому № 604 від 27 грудня 2002 року, яким встановлено тариф 1,15 грн. Усі інші документи, якими підвищували ціну, ухвалювали якісь рішення чи скасовували їх - не дійсні. Та про все по-порядку.

Як виконком із ”Водоканалом” кашу варили

Одного зимового дня зустрілися двоє солідних чоловіків - представники двох серйозних львівських структур. Один - представник нами обраної влади, а інший - брат, сват чи товариш, ну словом, не чужа людина з ”Водоканалу”. Сіли, поговорили і вирішили, що треба бідолашненький ”Водоканал” рятувати, бо ж от-от збанкрутує. За чиї гроші врятуємо? Що за питання?! За народні, звісно! Персонально з кожної кишені витягнемо ”на порятунок” дорогого підприємства. На тому й зійшлися....

Через певний час, а саме 23 січня 2004 року, львів`яни дізнаються, що міськвиконком ухвалив рішення про підвищення тарифів на водопостачання на цілих 50 копійок - від 1,15 до 1,66 грн. Це, звичайно, викликало спротив у мешканців міста та й у різних організацій, бо з`ясувалося, що не у всіх спитали їхню думку щодо такого підвищення. Інші ж установи, які мають контролювати та регулювати підвищенні тарифів, чомусь ніяк не відреагували. І найімовірніше, якби держінспекція з контролю за цінами та відділ цін і тарифів Головного управління економіки вчасно втрутилися, то й не зросли б ціни. Принаймні настільки. Зрозумівши серйозність і масштаби помилки депутати на сесії міської ради скасували рішення міськвиконкому своєю ухвалою № 1139. І закрутилося: розумники з виконкому спробували підтвердити своє попереднє рішення новим, хоча навіть юрист-першокурсник зможе їм довести, що таких повноважень вони не мали. А що найцікавіше, тепер вони на це рішення ще й посилаються як на законне.

Тариф відсудили підприємці

Після всіх цих перипетій виконком пішов на поступки: зменшив встановлений тариф на 9 копійок - з 1,66 грн. до 1,57. Однак незадоволені все ж залишилися, бо нових тарифів так і не обґрунтували. І якщо наполегливість міських депутатів, профспілок та всіх інших, що виступали проти підвищення, швидко вичерпалася, то в директора ТзОВ ”Фірма ”Формула” Теодора Дяківа таки знайшлося терпіння шукати істину. Досвідчені юристи, що працюють у фірмі, безперечно помітили всі ті помилки, яких припустився міськвиконком, затверджуючи тарифи, і вирішили оскаржити їх у суді. Вони подали до суду на міськвиконком, бо навіть тариф 1,57 грн. уважали незаконним. Нема, мабуть, львів`янина, який про ці суди не чув. Тому не спинятимемося на цьому, лише звернемо увагу на два моменти: 27-30 липня 2004 року Господарський суд Львівської області визнав незаконним березневе рішення виконавчого комітету міської ради № 288 (про тариф 1,57 грн.). Виконком подавав скарги і до Апеляційного. і до Вищого господарського суду України. Жодної з них не було задоволено.

Що це означає для пересічного споживача? На це запитання ми попросили відповісти керівника юридичного відділу об`єднання ”Самопоміч” Любомира Зубача. ”Є достатньо правових підстав уважати єдиним чинним на сьогодні рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 604 від 27 грудня 2002 року ”Про тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення”. Цим рішенням тариф для населення встановлено розміром 1,15 грн. Хоча Львівський міськвиконком подав скаргу до Верховного Суду України, та за нормами Господарського процесуального кодексу України (ст. 85) рішення першої інстанції набуває чинності, якщо його не скасовано апеляційним судом. А цю справу розглядав уже й Вищий Господарський суд України. Отже, рішення про тариф 1,57 грн. визнано незаконним, і чинним залишається тариф 1,15 грн.”

Як повернути гроші

Той, хто уважно прочитав і проаналізував усі наведені факти, мабуть, не має жодного сумніву щодо їхньої правдивості. Якщо ж такі виникають, радимо просто зайти на сайт міської ради (www.city-adm.lviv.ua ) і самостійно переглянути та проаналізувати всі рішення, що стосуються тарифів на водопостачання і водовідведення за останні роки. Якщо ж згаданого вам було достатньо, аби переконатися, що більше року ви сплачували за незаконно прийнятими тарифами, то пропонуємо вам своє бачення виходу з ситуації. Важливо усвідомити, що тариф 1,15 грн. не набуває чинності з якогось там числа, він просто діє вже давно. А отже, досить довго (приблизно торік від березня) ми просто переплачували. Що ж тепер робити? Як повернути кошти?

Вихід є: зараз нам лише треба допомогти МКП ”Львівводоканал”. Незабаром (десь за два-три тижні) справа повернеться з Верховного Суду до Львова. За оцінками спеціалістів, найімовірніше, вирішено її буде на користь львів`ян. Тоді виконкому міської ради і підпорядкованому йому ”Водоканалу” доведеться провести перерахунок коштів, надмірно сплачених львів`янами. Проте для нас важливо те, що вже зараз за воду платити треба 1,15 грн. Ще спеціалісти наполегливо рекомендують кожному з нас самостійно провести перерахунок. А робиться це дуже просто - кожен може визначити, скільки гривень він переплатив від березня 2004 року до сьогодні (1,57 грн. - 1, 15 грн. = 0,42 грн. за метр кубічний води) і надалі сплачувати менше на певну суму. Юристи теж радять робити саме так, адже, наприклад, у судовому порядку переплачені гроші повернути буде дуже важко, та й займе це багато часу.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас