Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/05/05

Львів утратив “Кубок Галичини”

Рівно десять місяців тому – 18 липня 2004 року – у Львові на кортах спортивного товариства “Спартак” (нині “Україна”) відбулися фінальні ігри єдиного в Україні міжнародного професійного тенісного жіночого турніру “Кубок Галичини”, призовий фонд якого становив 10 тисяч доларів США.


Торік Львів уже вдруге приймав цей турнір і були всі передумови вважати, що ці змагання надовго “пропишуться” у Львові. І вже коли львівські шанувальники тенісу готувалися і цьогоріч стати свідками насправді непересічної, як для тенісного Львова, події, стало відомо, що “Кубок Галичини-2005” не відбудеться.

Директор і головний ідейний натхненник “Кубка Галичини” В’ячеслав Карпов так пояснив причини того, що Львів залишиться без свята тенісу: “Термін заявки цього турніру минув на початку квітня. На той момент я не бачив якогось інтересу до змагань насамперед від складу національної федерації. Це – найголовніше, адже вони мають думати, де грати нашим тенісистам, коли, з ким, які турніри повинні відбуватися в країні. А також не бачив зацікавлення і львівської тенісної еліти. Навіть сьогодні ніхто не поцікавився, чи буде турнір, чи ні, чому він не відбудеться. Мені телефонували лише декілька тенісисток і батьки гравців, які цікавилися долею цього турніру. Вони були засмучені, дізнавшись, що змагання не відбудуться. Я вважав, що впродовж двох років місцеві функціонери побачать, що турнір є необхідним для них: тренерів, спортсменів, самої бази, для популяризації тенісу у Львові. Однак цього не відбулося. Тож займатися підготовкою й організацією цього заходу – те ж саме, що пробивати головою стіну. Адже в це вкладаєш душу, час, нерви, здоров’я, ресурси, а в результаті – нуль”.

Колега пана Карпова по проведенню цих змагань, авторитетний тенісний суддя, який на двох “Кубках Галичини” виконував роль головного арбітра, а також супервайзера, Всеволод Кевлич висловив своє бачення того, чому турнір цього року для Львова втрачений. “Коли ми два роки поспіль проводили ці змагання, то в такий спосіб намагалися зацікавити тих, хто у Львові працює в цьому виді спорту. Але так і не домоглися свого. Тож, якщо далі організовувати цей турнір, то це буде певним розбещуванням, адже хлопці думають, що вони причетні до змагань, а насправді нічого для них не роблять. Минулого року на відкритті турніру VIP-персон було 20-30 осіб, а реальної допомоги, зокрема й матеріальної, було обмаль”, – розповів пан Кевлич. Окрім цього, він згадав Федерацію тенісу України. “У проведенні малих турнірів має бути зацікавлена й федерація. Не хочу багато про неї говорити, але якщо йдеться про плани та наміри провести якісь турніри, то це треба підтверджувати на ділі. Тож у цьому також є причина того, що цьогоріч турнір не відбудеться. Адже якщо немає турніру в календарі і ніхто не цікавиться, чому немає інформації про нього, чи відбудеться він, що треба для цього зробити, то це неправильно. Я вважаю, що треба трохи заспокоїтися і дати людям зрозуміти, що саме собою нічого не робиться. Потрібно, щоб була якась одностайна політика в плані організації таких турнірів, заохочення меценатства, зібрання разом зусиль усіх тих, хто допомагає таким турнірам”.

У відповідь на ці звинувачення перший віце-президент Федерації тенісу України Герман Беньямінов у розмові з кореспондентом “Газети” сказав, що до них ніхто не звертався стосовно проведення “Кубка Галичини” цього року. “Будь-яка організація може звернутися до нас і провести такий турнір, якщо знайде кошти й оплатить призовий фонд. От до нас звернулися люди – і вже в травні проведуть аналогічні змагання у Києві. Хіба ми проти? Що більше таких турнірів, то краще, але щодо проведення “Кубка Галичини” до нас ніхто не звертався”.

Цікаво те, що й у Львові тенісні функціонери не надто розчаровані тим, що “Кубок Галичини” цього року не відбудеться. Так, заслужений тренер України, член виконкому федерації України, старший тренер ДЮСШ “Спартаківець”, на базі якої і проводили турнір раніше, Ярослав Заторський сказав: “Ми проти цього турніру. Адже в нас узимку через розмаїті нетенісні заходи, які відбуваються у палаці спорту “Україна” й так “випадає” 2,5 місяця. От і тепер падають дощі, відтак на відкритих кортах не має змоги тренуватися, а в залі постійно якісь ярмарки, концерти тощо. Я цього року навіть свого вихованця не повіз на першість України, бо ніде тренуватися. А коли проходить ще “Кубок Галичини”, то й улітку “випадає” десять днів. Два роки ми якось терпіли, тоді його організовували зі згоди голови нашого товариства, хоча особисто я був проти, бо працювати в таких умовах дуже важко. Якщо ми не будемо тренуватися, то й на змагання не їздитимемо. Проте цього року, наскільки мені відомо, до нас ніхто й не звертався щодо оренди кортів під “Кубок Галичини”.

Така позиція пана Заторського дещо дивна, з огляду на те, що і його вихованки, зокрема Юля Гнатейко, брали участь у “Кубку Галичини”. Тренер прокоментував це так: “Узяти ту ж Гнатейко... Вона у кваліфайні цього турніру відразу програє і вилетить”.

Із цим аргументом можна погодитися, але він стосується лише Гнатейко, адже інші львів’янки на турнірі виступали досить успішно. Так, торік із чотирьох півфіналісток троє – представниці Львова. Щодо цих дівчат, то склалася цікава ситуація. Ось що розповів про львівських минулорічних півфіналісток пан Заторський: “Ці дівчата колись тренувалися у нас, а потім перейшли в товариство “Динамо”, звідки їх вигнали. Це я говорю про Сидорську, Капшай, які грали в півфіналах. Їх вигнали через те, що відмовилися виступати за Львівську область на Спартакіаді України. Вони їздять на різні турніри, а коли треба виступити за Львівську область раз на чотири роки, то вигадують відмовки. Навіть кажуть, що захворіли, а самі в той час виступають на інших турнірах. Так не робиться. Адже коли Донецьк привозить на Спартакіаду всіх найсильніших, включно з Терещуком, то Львівська область приїжджає практично третім складом”.

Однак не всі тренери зі “Спартаківця” поділяють думку Ярослава Заторського.

“Мені дуже шкода, що турніру не буде. Адже він збирав дуже багато глядачів, а також наших тенісистів. Це й ті, що виступали, й молодші, які приходили побачити на власні очі турнір такого рівня. Ще шкода, що Львів, який має величезні тенісні традиції, не скористався своїм шансом їх відновити. Дуже хотілося б, аби змагання такого рівня були традиційним. Ті два “Кубки Галичини” були для нас, як подарунок, як дуже приємна несподіванка. Але, на жаль, люди, які проводили цей турнір два роки поспіль, зіштовхувалися з нерозумінням. Не слід забувати, що це був єдиний жіночий турнір такого рівня в Україні, і проводили його саме у Львові”, – поділилася своїми думками тренер “Спартаківця” Анна Єлькін, донька якої – Анастасія Слюсарчик – торік теж брала участь у “Кубку Галичини”. Матір уже згаданої Юлії Гнатейко пані Олена також украй негативно відгукнулася про те, що у Львові турнір такого рівня вже не проводитимуть. “Наскільки мені відомо, то в попередні два роки, коли проводили цей турнір, виникали проблеми з нашими людьми. Я вже не знаю, чи то з львівською владою, чи зі спортивними функціонерами Львова, але проблеми у проведенні цього турніру були”, – зазначила Олена Гнатейко.

А чи не найкращим підтвердженням того, що Львову такий турнір справді потрібен, незважаючи на те, які результати демонструють наші тенісистки, є те, що Юлія Гнатейко вирушить на аналогічний турнір до Києва, який стартує вже 20 травня.

А львівським шанувальникам тенісу, які не обізнані з різними кулуарними стосунками між тими чи іншими функціонерами, залишається лише сподіватися, що впродовж року вони зможуть порозумітися, і 2006-го “Кубок Галичини” у Львові таки відбудеться. Щоправда, є великі сумніви, чи вдасться відбудувати те, що створювали впродовж двох років і вмить зруйнували. Адже відомо, що руйнувати значно легше, ніж самому взятися за справу і виконати її бодай не гірше, ніж це робили раніше інші. Сподіваємося, що в цій ситуації час усе розставить на свої місця.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас