Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/05/05

Непоступливі львів’яни

Львів`яни не хочуть йти на поступки полякам. Зокрема прислухатися до їхньої думки щодо впорядкування польських військових поховань на Личаківському цвинтарі львів`яни не вважають за потрібне. Такими є результати опитування, яке провели члени ЛОО УНП. Упродовж трьох днів у 18 найбільш велелюдних місцях Львова вони пропонували львів`янам відповісти на шість запитань, які стосуються подальшої долі Цвинтаря орлят.

Як розповідає Юрій Кужелюк, голова міської УНП, інтерв`юерам вдалось порозмовляти з 2 245 особами різного віку, з яких 62% становили люди віком понад 50 років. Цікаво, що некомпетентними в цьому питанні виявились усього 10 відсотків. Дивує, що решта опитаних несподівано виявилась обізнаною з проблемою, хоча її здебільшого обговорюють лише в певних зацікавлених колах.

”Це питання актуальне для львів`ян, бо живуть ще люди, свідки тих українсько-польських воєн, їх діти. Живе пам`ять. Думаю, львів`яни займають таку позицію, бо це питання національної гідності. Тому мене не дивує, що деякі опитувані намагались навіть вступати в полеміку з нашими інтерв`юерами”, - пояснює Юрій Кужелюк. Отож понад половина опитаних не погоджується на встановлення скульптур американських льотчиків та французьких піхотинців, меча-щербеця, левів із написами ”Тобі, Польще!”, вставлення в напис на головній плиті слова ”героїчно” та напис на пілонах лише польською мовою.

Опитування також засвідчили, що позиція львів`ян щодо польських поховань могла б бути м`якшою, якби на рівні держави визнали героїв національно-визвольних змагань.

За словами Юрія Кужелюка, на висновках цього опитування фракція УНП в міськраді, яка налічує дев`ять осіб, сформує свою позицію. Отож можна спрогнозувати, що принаймні дев`ять людей у міськраді голосуватимуть проти компромісу з поляками.

Натомість Андрій Стецьків, керівник партії ”Наша Україна” в міськраді, вважає, що опитування, яке провела УНП, не зовсім коректне. ”Це не соціологічне опитування, тому його не можна сприймати серйозно. Поставити стіл і фіксувати думку кожного охочого - це не соціологія”, - сказав він у коментарі. Таке опитування, на його думку, може тільки зашкодити справі, а тому не сприятиме швидшому вирішенню питання польських військових поховань.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас