Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/05/05

Судді відмовляються танцювати під дудку Буняка

Учора журналісти зібралися у судовій залі Апеляційного суду Львівської області.

Та коли в приміщенні з’явилися судді, вперше у цій залі не пролунало команди: “Встати, суд іде!”. Дві гілки влади (мас-медіа і судді) зустрілися у незвичній аудиторії, щоб розставити всі крапки над “і” у кампанії дискредитації львівських суддів, яку останнім часом проводять деякі львівські чиновники і громадські організації.

Початком цілеспрямованої кампанії дискредитації судів стали заяви голови Львова Любомира Буняка, які носили відверто образливий характер. Та лише нічим не підкріпленими висловами про низьку фаховість суддів пан Буняк не обмежився. Він надіслав петиції у вищі органи державної влади - у РНБО, Міністерство юстиції, Президенту, Прем’єр-міністрові з вимогою надіслати до Львова комісію, яка б “розібралася” з львівськими суддями. Із деяких інстанцій на ці петиції вже надійшли відповіді. Мін’юст, Верховний суд та інші органи центральної влади недвозначно відповіли львівському мерові, що він не має жодного права втручатися у діяльність судів. Та Любомир Буняк вдруге надіслав скарги на львівських суддів до керівників держави. Причому у дописі на 28 аркушах Любомир Буняк стверджував, що львівські суди – це “чітко налагоджена система організованого мафіозно-корумпованого клану”, а львівські судді керуються “матеріальними благами, хабарництвом, корупцією”.

Пан Буняк у своїх зверненнях стверджує, що лише п’ять відсотків галичан довіряють судовій владі. Проте організатори прес-конференції це спростовують. Як повідомив заступник голови Апеляційного суду Львівської області, голова суддівської палати у цивільних справах Микола Микієвич, у минулому році суди області розглянули 106 тисяч цивільних позовів. Тобто після відповідних рішень стільки ж людей, які програли ці справи, мали залишитися незадоволеними судовими рішеннями. Та лише 0,9 відсотка цих рішень були скасовані судами вищих інстанцій після відповідних апеляцій та касацій. А це найкращий показник якості роботи судів в Україні.

Любомир Буняк наводив приклади судових процесів, які міська виконавча влада програла. Це, зокрема, справа за позовом скульпторів братів Сухорських про стягнення авторської винагороди за використання комплексу пам’ятника Кобзареві у центрі Львова, позов журналіста “Експресу” Богдана Куфрика про перешкоджання діяльності журналіста, справи про спірні земельні ділянки, про виплату заборгованої зарплати освітянам.

Майже всі ці справи висвітлювалися на сторінках преси. І програш цих справ мерією свідчить лише, як дотепно висловилися судді, “про правове невігластво і вкрай низький фаховий рівень правових радників міського голови, з одного боку, і про абсолютний правовий нігілізм його самого – з іншого”.

Журналістам нагадали, що навіть під час розгляду судових позовів судді намагаються підштовхнути сторони до мирових угод. Скажімо, з братами Сухорськими колишня міська влада обіцяла розплатитися квартирами, шукала інші шляхи до порозуміння. Та пан Буняк вважає, що він завжди правий.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас